Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWicepremier Piechociński: „Grunt na medal” to dobry sygnał dla inwestorów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-11-13 08:19:27
aktualności

- Samorządy, które podjęły trud kompleksowego przygotowania terenów inwestycyjnych oraz ich aktywną promocję, zostaną wynagrodzone napływem wielu znaczących inwestycji – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas...

- Samorządy, które podjęły trud kompleksowego przygotowania terenów inwestycyjnych oraz ich aktywną promocję, zostaną wynagrodzone napływem wielu znaczących inwestycji – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji podsumowującej wyniki VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2014”. Uroczystość z udziałem podsekretarz stanu w MG Ilony Antoniszyn-Klik odbyła się 27 października 2014 r. w Hotelu Polonia Palace.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że bardzo często ostateczna decyzja o wyborze danej lokalizacji podyktowana jest wysokością zaproponowanego wsparcia i atrakcyjnością pakietu udogodnień zaoferowanego przez dany kraj. – Dlatego przykładamy szczególną wagę do instrumentów pomocowych dla firm planujących projekty w naszym kraju – dodał. Szef resortu gospodarki przypomniał o szczególnym znaczeniu specjalnych stref ekonomicznych, które są ważnym wsparciem dla rozwoju inwestycji bezpośrednich. - Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z dotacji z budżetu państwa, przyznawanych przez MG na podstawie Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – powiedział.

Tegoroczny finał wieńczy VI edycję konkursu "Grunt na Medal" organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. we współpracy z Marszałkami Województw oraz Centrami Obsługi Inwestorów. W konkursie wzięło udział 136 gmin, które zgłosiły 212 ofert. Szesnastu laureatów konkursu otrzyma możliwość promocji oferowanego terenu i szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do regionu. Będą mieli także okazję do wymiany informacji, doświadczeń, nawiązania współpracy i kontaktów z innymi samorządami, które osiągają sukcesy na polu przyciągania inwestorów. Ponadto najlepsze tereny będą w pierwszej kolejności rekomendowane przez PAIiIZ inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w Polsce.

Lista Zwycięzców VI edycji Konkursu Grunt na Medal 2014.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

/BK/