Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza polskich przedsiębiorców na Kretę w dniach 11 – 14 grudnia 2014 r., wraz z udziałem w Targach Żywności, Napojów i Wyposażenia Hoteli w Heraklionie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-11-24 14:45:26
aktualności

W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach serdecznie zapraszamy polskich przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego, branży meblowej oraz asortymentu Ho.Re.Ca na...

W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach serdecznie zapraszamy polskich przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego, branży meblowej oraz asortymentu Ho.Re.Ca na Kretę w dniach 11 – 14 grudnia 2014 r. wraz z udziałem w Targach Żywności, Napojów i Wyposażenia Hoteli w Heraklionie w dniach 12 – 14 grudnia 2014 r.

Dynamicznie rozwijająca się współpracą WPHI Ateny z władzami regionalnymi, organizacjami wspierającymi biznes, firmami importującymi żywność oraz branżą hotelarską na Krecie, stwarza możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych dla polskich producentów żywności, mebli i wyposażenia hoteli. Okazją są Targi Żywności, Napojów i Wyposażenia Hoteli w Heraklionie, które odbędą się w dniach 12 – 14 grudnia 2014 r.

Na Krecie w dniu 30 października zakończył się sezon turystyczny. Przerwa, która potrwa do 30 kwietnia 2015 r., wykorzystywana jest do modernizacji hoteli, wymiany wyposażenia i kontraktowania dostaw żywności. Kreta może być ważnym partnerem gospodarczym dla polskich dostawców. Odwiedzana jest przez ponad 4,5 mln turystów rocznie. Na Krecie zlokalizowanych jest 21 % greckich hoteli.

WPHI Ateny zorganizuje w dniach 12-14.12.2014 r., stoisko informacyjne na Targach Żywności, Napojów i Wyposażenia Hoteli w Heraklionie, wraz z misja gospodarczą polskich przedsiębiorców z sektora rolno – spożywczego, branży meblowej oraz asortymentu Ho.Re.Ca.

Udział w targach i misji, będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych z importerami z Krety, którzy nie współpracowali dotychczas z Polską. Sektor rolno – spożywczy, branża meblarska oraz dostawy asortymentu HO.RE.CA. to obszary niszowe, do wejścia na rynek.

Dzięki doskonałej współpracy WPHI Ateny z Izbami Przemysłowo – Handlowymi na Krecie, szefowie Izb w prefekturach Heraklion, Chania i Rethymno, zadeklarowali daleko idąca pomoc w organizacji spotkań B2B w ich siedzibach oraz w wybranych przedsiębiorstwach greckich.

Podczas targów Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadzi kampanię promocyjną polskich jabłek zatytułowaną „Polish Apple – the World's Best Apple”.


Szczegóły misji:

1. Przylot do Heraklionu w czwartek 11 grudnia i powrót 14 grudnia (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).

2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Heraklionie nie przewyższają cen hoteli w Polsce). WPHI deklaruje chęć zapewnienia noclegów dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższających normy delegacyjnej.

3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu itp. podczas targów oraz spotkań B2B.

Planowany Program misji:

11 grudnia 2014 r. (czwartek)

12.00 – 15.00 Spotkania B2B z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo – Handlowej Chanii.

16.00 – 20.00 Spotkania B2B z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo – Handlowej Rethymno.

12 grudnia 2014 r. (piątek)

10.00 – 11.45 Udział w uroczystym otwarciu Targów Żywności, Napojów i Wyposażenia Hoteli w Heraklionie.

12.00 – 15.00 Spotkania B2B z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo – Handlowej Herakionu.

15.00 - 22.00 Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

13 grudnia 2014 r. (sobota)

10.00 - 20.00 Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

20.00 Spotkanie z przedsiębiorcami polonijnymi oraz przedstawicielami Grecko - Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej.

14 grudnia 2014 r. (niedziela)

10.00 – 22.00 Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Uwaga: Program może ulec modyfikacji, gdyż przewidujemy organizację wizyt studyjnych w greckich przedsiębiorstwach.

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia:

1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach).

2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży

3. Pomoc w prezentacji firm i ofert na stoisku WPHI Ateny podczas targów oraz spotkań B2B.

4. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).

5. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium/konferencji/konferencji prasowych.

6. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.

7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

8. Promocję firmy (w wersji greckiej) wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.


W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w organizowanej przez WPHI w Atenach misji gospodarczej do Aten, bardzo prosimy o przesłanie ankiety na adres : athens@trade.gov.pl :


Ankieta do pobrania poniżej.


Formularz Zgłoszeniowy Uczestnika Misji Na Kretę (11.12-14.12.2014) (doc, 42.50 kb)Mirosław Gojdź

Radca

Kierownik WPHI

Ambasada RP w Atenach

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji

Skra 10, Holargos, Ateny 155 62, Grecja

tel.: +30 210 67 70 248

fax: +30 210 672 19 52

e-mail: athens@trade.gov.pl

web: athens.trade.gov.plŹródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

/BK/