Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSejm przyjął ustawę o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-10-28 07:37:53
aktualności

Zniesienie zbędnych obowiązków biurokratycznych w prawie gospodarczym i ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, to główne cele projektu ustawy przygotowanego w Ministerstwie Gospodarki we współpracy z organizacjami...

Zniesienie zbędnych obowiązków biurokratycznych w prawie gospodarczym i ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, to główne cele projektu ustawy przygotowanego w Ministerstwie Gospodarki we współpracy z organizacjami reprezentującymi przedsiębiorców i innymi resortami. Sejm przyjął ustawę 23 października 2014 r.

Projekt jest kontynuacją trzech wcześniejszych inicjatyw o charakterze deregulacyjnym, w ramach których dokonano już łącznie 284 zmian w zakresie 109 ustaw. Stanowi realizację polityki redukcji „krok po kroku” zbędnych obciążeń administracyjnych. mającej na celu stworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Dokument wprowadza zmiany m.in w zakresie procedur kontrolnych w polskich portach morskich, prawa podatkowego oraz ograniczenia obowiązków informacyjnych. MG szacuje, że wprowadzenie zmian przyniesie przedsiębiorcom oszczędności w wysokości ok. 0,9 mld zł rocznie, głównie dzięki redukcji obowiązków informacyjnych. Ograniczenie tych obowiązków pozwoli przedsiębiorcom efektywniej wykorzystać co najmniej 21 mln godzin pracy rocznie.

Rozwiązania zaproponowane w projekcie odpowiadają na konkretne, zidentyfikowane w praktyce obrotu gospodarczego bariery prowadzenia działalności gospodarczej. Są one również odpowiedzią na problemy sygnalizowane przez przedsiębiorców i organizacje ich reprezentujące.

Więcej o projekcie ustawy.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

/BK/