Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWiceminister Dycha o współpracy gospodarczej Polski z Białorusią i Węgrami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-09-05 08:01:36
aktualności

Bezpieczeństwo energetyczne, infrastruktura przesyłowa oraz wymiana handlowa to główne tematy rozmów podsekretarza stanu w MG Andrzeja Dychy z wiceministrem gospodarki narodowej Węgier oraz wiceministrem spraw zagranicznych Białorusi. Spotkania...

Bezpieczeństwo energetyczne, infrastruktura przesyłowa oraz wymiana handlowa to główne tematy rozmów podsekretarza stanu w MG Andrzeja Dychy z wiceministrem gospodarki narodowej Węgier oraz wiceministrem spraw zagranicznych Białorusi. Spotkania odbyły się 3 września 2014 r. podczas XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Wiceminister Dycha zaznaczył w rozmowie z Antalem Nikolleti, węgierskim wiceministrem gospodarki narodowej, że Węgry są ważnym partnerem gospodarczym Polski. – Wysoko oceniamy zaangażowanie firm węgierskich w naszym kraju – powiedział. – Widzimy potencjał dla dalszej współpracy inwestycyjnej, szczególnie dla innowacyjnych przedsięwzięć – dodał. Wiceminister Dycha podkreślił również, że Polska jest zainteresowana współpracą z Węgrami w ramach Grupy Wyszehradzkiej w zakresie dalszego pogłębiania i umacniania jednolitego rynku UE.

Podczas spotkania z Aleksandrem Gurianowem, wiceministrem spraw zagranicznych Białorusi, podsekretarz stanu w MG zwrócił uwagę, że rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków w obecnej sytuacji w regionie, nabiera szczególnego znaczenia. – Z zadowoleniem odnotowujemy intensyfikację polsko-białoruskiego dialogu politycznego i gospodarczego – powiedział. – Cieszy nas, że wymiana handlowa z Białorusią angażuje szereg firm polskich, głównie małych iśrednich. W 2013 r. eksport towarów na ten rynek realizowało ponad 9200 podmiotów z Polski – dodał

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Wprowadziła: AD, KPCOIE