Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOgólnoeuropejski konkurs dotyczący nawigacji satelitarnej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-03 11:39:51
aktualności

W dniu 1 kwietnia rozpoczął się oficjalnie nabór wniosków do Ogólnoeuropejskiego konkursu dot. nawigacji satelitarnej (European Satellite Navigation Competition). Nabór wniosków zakończy się w dniu 30 czerwca br. Łączna wartość nagród dla...

W dniu 1 kwietnia rozpoczął się oficjalnie nabór wniosków do Ogólnoeuropejskiego konkursu dot. nawigacji satelitarnej (European Satellite Navigation Competition). Nabór wniosków zakończy się w dniu 30 czerwca br. Łączna wartość nagród dla najlepszych pomysłów to 1 mln EUR.

European Satellite Navigation Competition (ESNC), to konkurs, w którym wybierane są najlepsze pomysły zastosowań nawigacji satelitarnej (GNSS). Mogą one być wykorzystane m. in. w takich dziedzinach jak: transport (wodny, morski i lądowy),nawigacja samochodowa, lotnictwo, medycyna, energia, rolnictwo i bezpieczeństwo publiczne. Organizatorami przedsięwzięcia są: Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR), Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), oraz Europejska Agencja Nawigacji Satelitarnej (GSA).

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć tutaj .

Przez czas trwania konkursu, tj. od 1 kwietnia do 30 czerwca br., każdy zainteresowany będzie mógł przesyłać swoje pomysły, które następnie będą oceniane przez niezależnych ekspertów. W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, zespoły osób, przedsiębiorstwa, placówki naukowe i edukacyjne. Konkurs będzie odbywał się równolegle w wielu europejskich krajach, w tym także w Polsce.

Najlepsze projekty otrzymają konkretne dofinansowanie do ich realizacji, a także odpowiednie wsparcie merytoryczne i usługi doradcze od fachowców. Dodatkowo, zwycięzcy konkursów prowadzonych w poszczególnych krajach wezmą udział w finale w Monachium, ubiegając się tym samym o nagrodę główną (20 000 euro) i kilka nagród specjalnych.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

/BK/