Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrupa Robocza CSR dla MŚP o zachowaniu należytej staranności w łańcuchach dostaw

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2015-12-01 07:54:37
csr, mśp

Wyzwania, szanse i dobre praktyki związane z wdrażaniem odpowiedzialnego podejścia do łańcucha dostaw to główny temat czwartego posiedzenia Grupy Roboczej CSR dla MŚP prowadzonej w ramach IV Etapu projektu „Wizja Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu 2050”. Spotkanie odbyło się 26 listopada 2015 r. Wyzwania, szanse i dobre praktyki związane z wdrażaniem odpowiedzialnego podejścia do łańcucha dostaw to główny temat czwartego posiedzenia Grupy Roboczej CSR dla MŚP prowadzonej w ramach IV Etapu projektu „Wizja Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu 2050”. Spotkanie odbyło się 26 listopada 2015 r.

Celem prac Grupy Roboczej zajmującej się problematyką społecznej odpowiedzialności biznesu dla MŚP jest zwiększenie zaangażowania małych i średnich przedsiębiorstw w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Kluczowymi zadaniami Grupy na 2015 r. jest m.in. stworzenie przestrzeni do dyskusji nad problemami dotykającymi małe i średnie przedsiębiorstwa w obszarze CSR, prezentacja możliwości finansowania działań CSR w sektorze MŚP oraz wymiana dobrych praktyk.

W IV spotkaniu Grupy Roboczej CSR dla MŚP uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, biznesu, organizacji branżowych, organizacji społecznych i instytucji naukowych. Przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego omówiła możliwości wsparcia przedsiębiorstw działających w województwie mazowieckim w obszarach konkurencyjności i innowacyjności, w tym także w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw oraz odpowiedzialnego łańcucha dostaw.

Omówiono ponadto działania Komisji Europejskiej oraz OECD w odniesieniu do odpowiedzialnego łańcucha dostaw w sektorze rolno-spożywczym, tekstylno-odzieżowym i wydobywczym. Przedstawiciele firm podzielili się z kolei dobrymi praktykami w zakresie zachowania należytej staranności w łańcuchach dostaw.

Tematem drugiej części spotkania, przeprowadzonej w formie warsztatowej była efektywna współpraca. Dyskusja wokół zagadnienia łańcucha dostaw będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach Grupy Roboczej w celu wypracowania przewodnika współdziałania w łańcuchu dostaw między dużymi firmami a MŚP.

Więcej informacji o projekcie „Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050”:

http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Zrownowazony+rozwoj/Spoleczna+Odpowiedzialnosc+Przedsiebiorstw+CSR/Wizja+2050

Więcej informacji na temat Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw:

http://www.mg.gov.pl/Wspieranie+przedsiebiorczosci/Zrownowazony+rozwoj/Spoleczna+Odpowiedzialnosc+Przedsiebiorstw+CSR

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki