Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPubliczne konsultacje w sprawie przyszłości partnerstwa Unii Europejskiej z krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku po roku 2020

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2015-12-01 07:50:29
unia europejska, afryka, partnerstwo

6 października 2015 r. Eurostat uruchomił procedurę konsultacji w sprawie przyszłości partnerstwa Unii Europejskiej z krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku po roku 2020 (komunikat prasowy Komisji w tej sprawie http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5775_en.htm).

Obecnie stosunki między UE i 78 krajami rozwijającymi się w Afryce, Karaibach i Pacyfiku reguluje umowa z Kotonu, która została podpisana 23 czerwca 2000 r. na okres 20 lat (https://ec.europa.eu/europeaid/regions/african-caribbean-and-pacific-acp-region/cotonou-agreement_en). Konsultacje wyznaczają rozpoczęcie przygotowań do ustanowienia kolejnego etapu partnerstwa UE z tymi krajami i regionami.

W ramach publicznych konsultacji uruchomiono formularz z 43 pytaniami m.in. z zakresu pokoju i bezpieczeństwa, praw człowieka, walki z terroryzmem i przestępczością zorganizowaną, zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu, migracji czy też współpracy politycznej.

Ewentualne uwagi, zgodnie z wytycznymi Eurostatu, należy przesłać do dnia 31 grudnia 2015 r. wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej http://ec.europa.eu/europeaid/public-consultation-eu-acp-new-partnership_en

 

Źródło:GUS