Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMożliwosc bezpłatnej promocji podczas targów EQUIP AUTO – EEA w Algierze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-01-12 14:10:47
targi, salon, algier, wphi algier, części zamienne, produkcja samochodów osobowych, samochody osobowe, samochody dostawcze, ciężarówki, autobusy stacja obsługi pojazdów, branża motoryzacyjna, podzespoły motoryzacyjne

Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego do 3 marca 2016 r. w Algierze odbędzie się dziesiąta edycja targów EQUIP AUTO – EEA. Jest to specjalistyczny salon poświęcony producentom części zamiennych i komponentów do produkcji i eksploatacji samochodów osobowych i dostawczych, ciężarówek i autobusów, wyposażenia dla warsztatów naprawczych i stacji obsługi pojazdów. Na 11 tys. m2 powierzchni wystawowej przewidziany jest udział ponad 300 wystawców (w tym ponad 70% firm spoza Algierii) i 10 tys. odwiedzających (wstęp na targi zarezerwowany jest tylko dla osób związanych z branżą motoryzacyjną).
Targi te należą do ściśle profesjonalnych imprez promujących określoną branżę produktów i usług. Są one dla polskich eksporterów tym bardziej ważne, iż w dniu 10 listopada 2014 r. w Oranie nastąpiło oficjalne otwarcie i uruchomienie, pierwszej w Algierii montowni samochodów osobowych, we współpracy z koncernem Renault. Wybudowana kosztem 50 mln EUR montownia „RAP” będąca algiersko francuskim joint-venture (34% akcji w gestii SNVI – algierskiego państwowego producenta autobusów i samochodów ciężarowych + 17% należy do algierskiego państwowego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego – Fond National de l’investissement a pozostałe 49% akcji do Grupy Renault) ma montować w początkowym okresie ok. 25 tys. samochodów modelu „Symbol” rocznie, a po 2019-2020 roku 75 tys. szt. i w zależności od popytu dzięki dalszym inwestycjom rzędu 750 mln EUR do 150 tys. samochodów rocznie.

 

W początkowym okresie przewidziany jest zaledwie 17% udział części i komponentów produkowanych w Algierii, ale ma on wzrosnąć w 2019 roku do 42%. Ponieważ na dzień dzisiejszy Algieria praktycznie nie produkuje podzespołów, części i komponentów samochodowych – jest to realna szansa dla polskich eksporterów na krótkoterminowy szybki wzrost eksportu i na stałe i rosnące dostawy poprzez delokalizację produkcji / montażu do Algierii. Tego typu joint-venture (zgodnie z algierskim prawem – inwestor zagraniczny musi mieć lokalnego partnera) mogą liczyć na pomoc finansową Państwa i szereg ulg podatkowych.

WPHI w Algierze weźmie udział w targach z własnym stoiskiem. Zainteresowane firmy mogą na nim zaprezentować bezpłatnie swoje materiały reklamowe oraz próbki produktów,  z wyłączeniam materiałów na nośnikach elektronicznych.

Uwaga: materiały można wysyłać wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z COIE w Toruniu - b.kotkiewicz@kujawsko-pomorskie.pl lub z WPHI w Algierze.

 

Wiecej o targach - www.equipauto-algeria.net

 

Źródło: WPHI w Algierze

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Płotki przeciwśniegowe

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionó...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny aluminiowe

Do zalet rynien aluminiowych można zaliczyć wcześniej wspomniana lekkość. Aluminium należy do sur...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny miedziane

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do produkcji orynnowań są stal, aluminium oraz właśni...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert