Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza firm polskich na targach HO.RE.CA 2016 w Atenach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-01-14 08:13:39
ho.re.ca, horeca, targi, grecja, misja

Uprzejmie informujeemy, że Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2016, które odbędą się w dniach 12-15 luty 2016r. w Metropolitan Expo w Atenach.


Screen shot 2015-08-19 at 4.08.46 ..

 Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach W 2015 roku Targi zgromadziły ok. 520 wystawców i 200 tys. odwiedzających.

 

Targi HORECA 2016 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli. Jest to także szansa dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli jest dużym importerem sprzętu i wyposażenia hoteli i restauracji.

 

Uwzględniając napływające do WPHI w 2015 roku zapytania firm greckich o charakterze branżowym oraz wnioski z organizowanych spotkań biznesowych jak i efekty dotyczące zawieranych kontraktów oraz analizę głównych produktów w imporcie Grecji z Polski w 2015 roku, można stwierdzić, że do perspektywicznych branż i towarów dla polskiego eksportu należą produkty rolno – spożywcze, w tym artykuły spożywcze typu HORECA. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami spożywczymi z Polski. W warunkach kryzysu firmy greckie poszukują partnerów mogących zaoferować korzystniejsze finansowo oferty na produkty importowane do Grecji.

Dane dotyczące wymiany handlowej za ostatnie dwa lata wskazują na wyraźne ożywienie we współpracy gospodarczej między Polską i Grecją. Nastąpił wzrost wzajemnej wymiany handlowej. Mocno wzrósł polski eksport.

Polska posiada odpowiedni potencjał i może zdecydowanie zwiększyć udział w rynku produktów rolno-spożywczych w Grecji. Podczas targów i imprez promocyjnych Greccy importerzy w sposób entuzjastyczny wypowiadali się o polskiej ofercie produktów rolno-spożywczych. Jest to szansa na nowe kontrakty dla polskich eksporterów.

 

Więcej informacji (w j. angielskim) znajdziecie Państwo pod linkiem:

www.horecaexpo.gr/?lang=en

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosi o pobranie, wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety,  na adres:

athens@trade.gov.pl

Ankieta znajduje się ponizej w "Pliki do pobrania".

Firmy, które nie zdecydują się na organizację samodzielnego stoiska mogą przesłać materiały promocyjne (prospekty, katalogi, materiałów na CD i DVD) na adres Wydziału  . Materiały te będą dystrybuowane bezpłatnie na stoisku WPHI.

 

Źródło: WPHI w Ataenach
Pliki do pobrania

PPEPLformularzzgloszeniowyhoreca2016
doc | 37 KB
Pobierz