Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMinisterstwo Rozwoju pracuje nad nowym modelem wsparcia eksporterów, promocji i inwestycji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-01-25 09:23:21
ministerstwo rozwoju, eksport, spotkanie , konferencja


Wiceminister Radosław Domagalski wziął udział w spotkaniu „Gospodarcze Otwarcie Roku”. Wydarzenie odbyło się 20 stycznia 2016 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Na początku każdego roku Krajowa Izba Gospodarcza organizuje spotkanie „Gospodarcze Otwarcie Roku” podczas, którego ekonomiści, przedstawiciele świata polityki, finansów oraz przedsiębiorców starają się odpowiedzieć na pytanie co czeka polską gospodarkę w najbliższym czasie. Konferencja stanowi również doskonałą okazją do spojrzenia na sytuację gospodarczą w Polsce także z globalnej perspektywy. Podczas tegorocznego spotkania zaprezentowano najnowszy raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) pt. The Role of Technology and Innovation in Inclusive and Sustainable Industrial Development. Premiera raportu posłużyła jako punkt wyjścia do dyskusji, czy i w jaki sposób rozwijać potencjał przemysłowy Polski oraz realizować postulat reindustrializacji Europy, uwzględniając jednocześnie wymogi zrównoważonego rozwoju.

Wiceminister Domagalski podczas swojego przemówienia powiedział, że dotychczasowe, proste mechanizmy wzrostu gospodarczego takie, jak relatywnie niskie koszty pracy czy kapitał zagraniczny, powoli się wyczerpują.

"Chcemy podnosić efektywność i wydajność polskiej gospodarki, zwiększyć ilość kapitału polskiego w budowaniu wzrostu. Droga do sukcesu i uniknięcia pułapki średniego wzrostu jest oczywista. Musimy oprzeć wzrost gospodarczy na innowacjach, badaniach i rozwoju oraz na wzroście konkurencyjności polskich firm w eksporcie" – podkreślił.

Wiceszef resortu rozwoju dodał, że Ministerstwo pracuje obecnie nad nowym modelem wsparcia eksporterów, promocji i inwestycji. Zapowiedział, że ma ona być teraz bardziej scentralizowany.

"Planujemy zwiększyć naszą obecność na nowych rynkach. Jest rzeczą oczywistą, że punkt ciężkości polityki i gospodarki przesuwa się powoli na daleki wschód, dlatego też chcemy wspierać polskich eksporterów na rynkach azjatyckich i afrykańskich. Właśnie tam jest przyszłość" – zaznaczył.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju