Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBezcłowy import mięsa w celu spowolnienia inflacji w Turcji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2016-02-11 09:40:58
import, turcja, mięso

Turecki rząd podjął decyzję zezwalającą na zwiększenie bezcłowego importu mięsa przez Państwową Agencję Mięsa i Mleka w Turcji.

"Rząd podpisał decyzję zezwalającą na zwiększenie importu mięsa przez Państwową Agencję Mięsa i Mleka. Nie chcemy importować więcej mięsa ale musimy chronić rynek przez spekulacjami cenowymi, które przyczyniają się do wzrostu inflacji. Decyzja ta wejdzie w życie "bardzo szybko" – oświadczył Minister Rolnictwa Faruk Çelik na konferencji prasowej w dniu 2 lutego 2016 r.

Według danych Banku Centralnego Turcji, ceny mięsa wzrosły o 21% w 2015 r., w porównaniu do 2014 r., zaś ceny mięsa są główną przyczyną wysokiej rocznej stopy inflacji, która wyniosła 8,81% w 2015 r.

Obecnie, stosownie do postanowień Unii Celnej Turcji z UE, Turcja ma obowiązek importować 20.000 ton mięsa rocznie z UE.

Minister Rolnictwa stwierdził również, że Rada Ministrów będzie starać się wpływać na ceny chleba - "Będziemy kontynuować rozmowy ze stowarzyszeniami branżowymi. Rząd jest zdeterminowany do obniżenia cen chleba". W 2015 r. oficjalna cena 250 gramów chleba została podwyższona o 25%, z 1 liry do 1,25 liry czyli około 2 złotych.

Zródło: WPHI w Ankarze


 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert