Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKomisja Europejska ogłosiła konsultacje społeczne dotyczące przyszłej procedury antydumpingowej w handlu z Chinami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-02-19 08:26:07
komisja europejska, konsultacje, procedura antydopingowa, chiny, ue

Komisja Europejska rozpoczęła w środę (10 lutego) konsultacje społeczne on-line dotyczące procedury antydumpingowej stosowanej przez UE w handlu z Chinami.
Problem jest w tym jak, jeżeli w ogóle, Unia Europejska powinna zastosować nowe przepisy dotyczące zwalczania dumpingu w handlu z Chinami. Konsultacje on-line, które będą otwarte przez 10 tygodni, dają możliwość wyrażenia opinii względem różnych wariantów nowych regulacji branych pod uwagę przez Komisję Europejską.

Publiczne konsultacje są częścią dogłębnej analizy, która będzie uwzględniała ekonomiczny wpływ zmian w przepisach antydumpingowych w handlu z Chinami na każdy kraj członkowski, ze szczególnym naciskiem na miejsca pracy.

Decyzja o przeprowadzeniu dogłębnych badań dotyczących możliwych zmian w przepisach antydumpingowych w handlu z Chinami jest rezultatem dyskusji w College’u Komisarzy, która miała miejsce 13 stycznia. Komisarze powrócą do tej sprawy latem.

Beata Skowrońska

Źródło: Komisja Europejska