Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWięcej cyfrowych usług dla przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2016-02-29 07:57:48
przedsiębiorcy, cyfryzacja

Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło realizację projektu pn. „Rozwój Pojedynczego Punktu Kontaktowego trzeciej generacji”.

W ramach projektu wdrażanych jest m.in. 100 nowych e-procedur oraz 300 opisów czynności i poradników dla przedsiębiorców, w zakresie zakładania i prowadzenia biznesu, co znacząco powiększa dostępną już bazę. Wiele udogodnień już dziś można znaleźć na portalu biznes.gov.pl, który staje się przyjaznym interfejsem administracji w kontaktach z biznesem. Z usług portalu, jak i centrum pomocy, które jest jego częścią, korzysta wiele firm.

W projekcie uruchamiane jest również centrum przedsiębiorcy oraz prowadzone są cykle szkoleń dopasowane do potrzeb użytkowników.

Portal biznes.gov.pl jest ściśle powiązany z funkcjonującym systemem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Przedsięwzięcie, współfinansowane z Programu Polska Cyfrowa, jest kontynuacją projektu pt.: „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej”, który otrzymał wsparcie z Programu Innowacyjna Gospodarka. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 61 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 51 mln zł. Więcej informacji na www.biznes.gov.pl

 

Żródło: Ministerstwo Rozwoju