.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-02-29 15:02:13
rozwój, plan rozwoju, plan na rzecz rozwoju, ministerstwo gospodarki, plan

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z inny resortami przygotowało Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z inny resortami przygotowało Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wskazuje on kluczowe kierunki długofalowego rozwoju, w ramach których prowadzone będą liczne działania zmierzające do jak najlepszego wykorzystania potencjału gospodarczego Polski. Plan zakłada koncentrację aktywności wokół pięciu filarów rozwoju:

  1. reindustrializacji,
  2. rozwoju innowacyjnych firm,
  3. kapitału dla rozwoju,
  4. ekspansji zagranicznej,
  5. zrównoważonego rozwoju społecznego i regionalnego.

Horyzontalną podstawą odpowiedzianego rozwoju Polski, która wpływa na wszystkie filary powinno być sprawne państwo oraz solidarność społeczna.

Konsekwencją wprowadzenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma być odbudowany silny polski przemysł, spójne i kompleksowe inwestycje oraz sprzyjające otoczenie instytucjonalno-prawne dla powstawania, wzmocnienia i ekspansji zagranicznej polskiego biznesu (szczególnie z sektora MŚP) przy efektywnym wykorzystaniu zarówno środków krajowych, jak i zagranicznych.

Plan został przyjęty przez rząd 16 lutego 2016 r. W oparciu o kierunki przedstawione w Planie Minister Rozwoju, wspólnie z właściwymi ministrami przygotuje zaktualizowaną średniookresową Strategię Rozwoju.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju