Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAustriacki „Amic” przejmie stacje paliwowe „Lukoilu”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-01 08:04:22
lukoil, sprzedaż stacji, stacje benzynowe,

Rosyjski koncern naftowy „Lukoil” sieć około 230 swych stacji paliwowych na Litwie, Łotwie i w Poslce sprzeda dla austriackiej spółki „Amic Energy Management”.

W komunikacie dla mediów podano, że stacjami na Litwie i Łotwie będą zarządzały spółki „Luktarna” oraz łotewska spółka „Viada Baltija”, które są powiązane z obecnym kierownictwem spółki „Lukoil Baltija”. Prezes spółki „Lukoil Baltija” Iwan Palejczik wspólnie z żoną zarządzają spółką „Vaizga”, do której z kolei należą znaki towarowe stacji „Luktarna”, „Baltic Petroleum” oraz stacje „Lukoilu”, natomiast ich syn Andriej zarządza spółką „Spectator NT”, do której należą stacje paliwowe „Baltic Petroleum”. Dyrektor wykonawczy spółki „Amic Energy” Günther Maier poinformował, że sieci stacji w Polsce i na Litwie jeszcze przez 5 lat będą używały nazwy „Lukoil”, jednak spółka rozważa możliwość zmiany nazwy na „Amic Energy”. Spółka ta zarządza byłymi stacjami „Lukoilu” na Ukrainie, które nabyła w 2014 r.

 

Źródło: WPHI w Wilnie /Lietuvos žinios, 06.02.2016