Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuszył nabór projektów do konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2016”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-01 09:20:50
konkurs, europejskie nagrody promocji przedsiębiorczości, komisja europejska

22 lutego 2016 r. Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej ogłosiła rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości”.

Konkurs adresowany jest do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, organizacji biznesowych, instytucji realizujących programy edukacyjne, jak również do jednostek samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jego celem jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie, przedstawienie najlepszych praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców, a także inspirowanie potencjalnych przedsiębiorców.

Zasady konkursu pozostają bez zmian w stosunku do lat ubiegłych. W 2016 r. nagrody zostaną przyznane w tych samych sześciu kategoriach (Informacja o konkursie (DOCX 83 KB), a Konkurs zostanie zorganizowany w dwóch etapach: krajowym i europejskim. W etapie europejskim jury przyznaje nagrodę oraz po dwa wyróżnienia w każdej kategorii. Wybiera również najlepszy projekt ze wszystkich zgłoszonych przez uczestniczące w konkursie kraje. W tym roku rozważa się również wyłonienie najlepszego projektu ze wszystkich dotychczas przeprowadzonych konkursów.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi w listopadzie podczas Zgromadzenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw (SME Assembly 2016) w Bratysławie. O nagrodzonych i wyróżnionych projektach Komisja przygotowuje informację, którą publikuje na stronach internetowych (Publikacja KE 2015 (PDF 8 MB). W etapie krajowym powołana w Ministerstwie Rozwoju Komisja oceniająca wybierze dwa najlepsze projekty z dwóch różnych kategorii, które zostaną zgłoszone do etapu europejskiego.

Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie. Stanowi ona dobrą okazję do promocji regionu, w którym projekt jest realizowany, a także do nawiązania kontaktów na szczeblu krajowym i europejskim.

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego właściwego ze względu na siedzibę Wnioskodawcy w nieprzekraczalnym terminie do 21 maja br.

Wzór formularza zgłoszeniowego (DOCX 109 KB)

Więcej informacji o konkursie „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości” znajde się w Podręczniku KE (DOCX 130 KB) oraz na stronie Komisji Europejskiej

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Płotki przeciwśniegowe

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionó...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny aluminiowe

Do zalet rynien aluminiowych można zaliczyć wcześniej wspomniana lekkość. Aluminium należy do sur...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny miedziane

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do produkcji orynnowań są stal, aluminium oraz właśni...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert