Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMożliwość promocji podczas największych targów sektora rolniczego "Grain SA's NAMPO Harvest Day" w RPA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-03 14:32:10
targi, promocja, rpa, targi rolne, grain sa's nampo harvest day

W dniach 17-20 maja 2016 r. odbędą się w Bothaville, w prowincji Free State - Republika Południowej Afryki, największe targi sektora rolniczego Grain SA's NAMPO Harvest Day. Jest to także największa wystawa rolnicza na Półkuli Południowej,odbywająca się od 1967 roku.

 Grain SA’s NAMPO Harvest Day umożliwia producentom oraz wszystkim zaangażowanym w szeroko rozumiany sektor rolniczy, wymianę doświadczeń i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami rolniczymi. Uczestnicy mogą także wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych, spotykać się z ekspertami i praktykami. Unikalną cechą Nampo Harvest Day jest niezwykle szerokie spektrum prezentowanych rozwiązań poczynając od hodowli poprzez uprawy, maszyny rolnicze, nawozy, irygację transport,środki chemiczne, nasiona, usługi okołorolnicze, pasze, instytucje finansowe oraz wszelkie praktyczne aspekty. Odwiedzający targi mogą zobaczyć traktory, urządzenia i maszyny do uprawy roli oraz hodowli zwierząt, tj. bydła, drobiu, tuczników, owiec; jaj i do produkcji mleka, pojazdy rolnicze, sprzęt nawadniający, pompy, generatory, rozwiązania hydroponiczne i wiele innych.

 

WPHI w Johannesburgu wraz z firmą Wood-Mizer proponują polskim firmom skorzystanie z możliwości bliższego zapoznania się z możliwościami rozwoju współpracy z firmami południowoafrykańskimi. http://www.grainsa.co.za/pages/nampo/nampo-home

 

Potencjał rolniczy w RPA jest bardzo duży. Zgodnie z ostatnim raportem Banku Światowego „Afrykański rynek rolny i rolno-przemysłowy osiągnie wartość jednego tryliona USD w roku 2030”. Ze względu na relatywnie wysoki koszty finansowania, niską rentowność gospodarstw w ostatnich latach, tegoroczną suszę, a także rekordowo niski kurs randa do dolara, Republice Południowej Afryki nie jest łatwo zwiększać niski poziom mechanizacji rolnictwa i produkcji rolnej. W RPA na 100 km kw. przypada 13 traktorów, średnia światowa to 200 traktorów; w Wielkiej Brytanii 883 traktory przypadają na 1000 rolników, a w RPA jedynie 2. Prawie 80% przygotowań gruntu pod uprawę opiera się na sile rąk rolników, a użycie zwierząt pociągowych i traktorów stanowi tylko 15%. Africa stanowi region świata, który ma swe potrzeby niemal w każdym sektorze, a możliwości rozwoju na kontynencie afrykańskim są niemal nieograniczone. Problemy i wyzwania w rolnictwie Subsaharyjskim mają charakter cykliczny, tym samym poprawa sytuacji może nastąpić już w przyszłym roku. Jeżeli polski firmy zamierzają zwiększać swoją obecność w Afryce Subsaharyjskiej, odwiedzenie targów NAMPO jest decyzją we właściwym kierunku.

 

Firmy polskie mogą  skorzystać ze stoiska WPHI  na w/w targacgh (po wcześniejszym uzgodnieniu z Wydziałem). Pozostałe koszty zainteresowani ponoszą we własnnym zakresie (przeloty, pobyt, itp.). Istnieje także możliwość przesłania do WPHI materiałów reklamujących Państwa produktu - tylko w języku angielskim. Państwa katalogi, filmy promocyjne na nośnikach elektronicznych, prezentacje będą wykorzystane na  stoisku do promowania Państwa oferty.

 

Prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych jedynie przesyłką kurierską – Pocztex EMS, DHL, Fed-Ex, etc. na adres:

 

Mr Andrzej Krężel

WPHI Johannesburg

Embassy of Poland

56, 6th Street, Houghton, 2198

Johannesburg, RPA

 

Dane do kontaktu:

Tel.: +27-11-788-6597

Fax: +27-11-442-5375

E-mail: office@poltrade.org.za

 

Źródło: WPHI w Johannesburgu