Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu750 mln zł na badania przemysłowe i prace rozwojowe dla mikro, małych i średnich firm

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2016-03-02 08:05:26
konkursy, poddziałanie, firmy

Podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac badawczo-rozwojowych w prowadzonej działalności – to cel ogłoszonego dziś dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) konkursu w Programie Inteligentny Rozwój (POIR). Wnioski przyjmie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju od 4 kwietnia do 29 lipca br.

 

Ruszyła druga edycja konkursu dla MŚP z poddziałania 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa POIR. Jest ono skierowane zarówno do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm. W dwóch ubiegłorocznych konkursach (po jednym dla wskazanej grupy) pozytywną ocenę formalną przeszło 1887 wniosków. Dotychczas podpisano 104 umowy (dane na 26.02.2016 r.), dotyczące na przykład:

  • technologii produkcji materiałów i nowych materiałów budowlanych (m.in. opracowanie prototypowego robota wielozadaniowego do prac budowlanych),
  • leczenia określonych typów nowotworów,
  • preparatów stymulujących odporność roślin,
  • systemów automatyki przemysłowej, kontroli ruchu,
  • znaczników w kardiochirurgii,
  • opracowania innowacyjnych opakowań elastycznych.

Złożone wnioski oceni panel ekspertów posiadających zarówno wiedzę naukową jak i z zakresu prowadzenia biznesu. Specjaliści przeanalizują m.in. nowatorstwo rezultatów projektu, rynkowe zapotrzebowanie na dane rozwiązanie, opłacalność jego wdrożenia oraz szansę na prawidłową realizację przedsięwzięcia. Proces ten potrwa 60 dni od zamknięcia naboru wniosków.

Dodatkowe informacje o naborze dostępne są w sekcji "Nabory wniosków" na stronie Programu Inteligentny Rozwój.

 

Żródło: Ministerstwo Rozwoju