Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTajlandia bramą do Azji Południowo-Wschodniej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-03 14:25:39
tajlandia, współpraca handlowa, wymiana handlowa, eksport

Spotkanie warsztatowe nt. możliwości handlowych i inwestycyjnych w Tajlandii odbyło się 2 marca 2016 w Centrum Informacyjnym PAIiIZ.

- Widzimy ogromne możliwości współpracy pomiędzy Polską a Tajlandią. Wsparcie i rozwój eksportu to strategiczny obszar działań dla polskiego rządu i PAIiIZ, a Tajlandia oraz kraje azjatyckie to jeden z priorytetowych kierunków - mówił wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski podczas debaty “Tajlandia - Twoja brama do Azji Południowo-Wschodniej”. Spotkanie warsztatowe nt. możliwości handlowych i inwestycyjnych w Tajlandii odbyło się 2 marca 2016 w Centrum Informacyjnym PAIiIZ.

Jak zauważył prezes Dąbrowski, Polska śmiało otwiera się na współpracę gospodarczą poza Europą, także na odległych ale perspektywicznych rynkach. Dlatego też staje się coraz ważniejszym partnerem handlowym m.in. dla Tajlandii. Wartość polskiego eksportu do tego kraju wzrosła w latach 2005 - 2014 aż o 65%. Co świadczy o rosnącym zainteresowaniu polskich przedsiębiorców tajskim rynkiem.

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt firm, które chciałby rozwijać współpracę handlową z Tajlandią lub upatrujących w niej bramy wejścia do krajów regionu Azji Południowo-Wschodniej.

Podczas spotkania przedstawiciele z Tajskiej Agencji ds. Inwestycji opowiedzieli m.in. o szansach biznesowych i warunkach inwestycyjnych w Tajlandii, a także o dostępnych zachętach, jakie rząd tajski oferuje polskim firmom. - Jesteśmy gotowi, aby inwestować w Polsce, ale także, aby promować polskie inwestycje w Tajlandii - mówił podczas spotkania ambasadar Tajlandii w Polsce, Manasvi Srisodapol.

Według Tajskiej Agencji ds. Inwestycji najbardziej perspektywiczne dla rozwoju współpracy pomiędzy oboma krajami są, takie sektory jak: dealerzy samochodów i części samochodowych, przemysł petrochemiczny i tworzywa sztuczne, sektor IT (centrum danych, oprogramowanie, itp), maszyny dla przetwórstwa rolno-spożywczego, a także przemysł lotniczy i obronny. - Myślcie o Tajlandii jak o bramie do Azji - zaapelował Manasvi Srisodapol.

Obecny na spotkaniu przedstawiciel PAIiIZ, Aleksander Libera, opowiedział też o warunkach i możliwościach inwestycyjnych w Polsce, a także o dostępnych formach wsparcia dla inwestorów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Tajską Agencję ds. Inwestycji wspólnie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz OCO Global.

 

Źródło: PAIiIZ

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert