Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlan odpowiedzialnego rozwoju wsparciem dla inwestycji w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-03 14:30:16
odpowiedzialny rozwój, amerykańska izba handelowa, rozmowy handlowe, usa

Plan odpowiedzialnego rozwoju jako ważny element współpracy inwestycyjnej i handlowej Polski z USA to temat spotkania, w którym wziął udział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Rozmowy, zorganizowane przez Amerykańską Izbę Handlową, odbyły się 2 marca 2016 r. w Warszawie.

Wicepremier Morawiecki zaznaczył, że plan odpowiedzialnego rozwoju to kompleksowa odpowiedź na obecne wyzwania, które stoją przed Polską.

"Nasza gospodarka potrzebuje silnego impulsu rozwojowego, który opierać się będzie na pięciu głównych filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej oraz zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym. Proponujemy narzędzia, których lista nie jest zamknięta. Jesteśmy otwarci na sugestie ze strony biznesu, instytucji, przedstawicieli przemysłu czy nauki" – powiedział.

Przemawia wicepremier Mateusz Morawiecki

Jak podkreślił szef resortu rozwoju, kapitał zagraniczny odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z tego względu zostaną zapewnione równe warunki inwestowania dla polskich i zagranicznych firm.

"W dzisiejszych rozmowach z przedsiębiorcami z różnych sektorów staraliśmy się położyć nacisk na to, w jaki sposób międzynarodowy biznes, obecni tu inwestorzy, którzy znają polski rynek, mogą znaleźć swoją rolę w naszym planie. Tak aby współpraca pomiędzy naszymi krajami pogłębiała się i znalazła nowy wymiar" – ocenił.

 

Ponadto, podczas rozmów wicepremiera Morawieckiego z zarządem i radą dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz delegacją US-Poland Business Council poruszone zostały zagadnienia związane ze wsparciem polskich firm w eksporcie na rynek USA, a także polsko-amerykańskiej współpracy na rzecz rozwoju innowacji.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki