Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskiego biznesu do Charkowa 7-8 kwietnia br. - zaproszenie do udziału

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2016-03-21 12:35:04
ukraina, misja

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, w dniach 7-8 kwietnia 2016 roku organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Ambasadora RP w Ukrainie, Pana Henryka Litwina na III Międzynarodowe Forum Binzesowe w Charkowie, w ramach której przewiduje się udział polskich firm w w/w forum oraz towarzyszących temu przedsięwzięciu spotkaniach B2B. Misja organizowana jest we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Powyższe przedsięwzięcie będzie miało na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami. W forum biznesowym jest przewidziany udział ponad 350 uczestników z obowodu charkowskiego i terytorium całej Ukrainy. Jak wskazują statystyki z ostatnich dwóch lat, w większości są to dyrektorzy i właściciele firm. W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się się forum biznesowe (http://businessforum.kharkov.ua/), w którym po sesji plenarnej, odbędą się równolegle cztery sesje tematyczne:

1. Inwestycje: „Jak przekształcić biznes w atrakcyjny inwestycyjnie. Praktyczne aspekty”

2. Import/ eksport: „Rynki zagraniczne dla MŚP: mity i realia”

3. Energoefektyność: „ Energoefektywność jako wyzwanie dla ukraińskiego biznesu”

4. Granty: „Programy donorskie, granty i programy pomocy technicznej dla ukraińskeigo biznesu”

Uczestnicy polskiej misji biznesowej będą mieli możliwość wystąpienia podczas w/w sesji. W pierwszym i drugim dniu wydarzenia polskie firmy będą miały możliwość udziału w spotkaniach B2B.

W drugim dniu forum planowane jest przeprowadzenie „Inwestycyjnego salonu”, w ramach którego ukraińskie przedsiębiorstwa będą prezentować road-show dla zagranicznych inwestorów (informacje o zgłoszonych firmach w załączeniu) oraz wyjazdowej sesji „Bitwy projektów” (współorganizator StartUp.Network), na której będą prezentowane charkowskie startupy.

WPHI Kijów zaprasza do udziału w misji gospdoarczej do Charkowa wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o nadesłanie załączonego formularza aplikacyjnego lub wypełnienie wniosku on-line. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 marca br.

W załączeniu przekazujemy prezentację nt. założeń forum oraz formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w misji gospodarczej do Charkowa zawierający ogólne informacje organizacyjne.

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w misji gospodarczej do Charkowa oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Małgorzatą Gawin, I Sekretarzem lub Katarzyną Vitkovską, II Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, e-mail: kiev@trade.gov.pl).

 

Żródło: WPHI w Kijowie