Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie wicepremiera Morawieckiego z przedstawicielami Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-03-24 10:15:45
plan odpowiedzialnego rozwoju, spotkanie, ministerstwo rozwoju, hiszpania, eksport, współpraca, wymiana handlowa

"Zaproponowaliśmy zręby planu gospodarczego, który ma odpowiadać na wyzwania stojące przed Polską. Nowych perspektywy rozwoju szukamy, patrząc także na wzorce hiszpańskie, np. w zakresie ekspansji zagranicznej" - mówił wicepremier RP i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas rozmów z przedsiębiorcami Polsko-Hiszpańskiej Izby Handlowej.

 

 

Przemawia wicepremier Morawiecki

 

 

W spotkaniu, które odbyło się 23 marca 2016 r. w Warszawie, udział wzięło ponad 60 firm. Prezentując Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, wicepremier Morawiecki wskazał, że polska gospodarka potrzebuje impulsu, który opierać się będzie na pięciu głównych filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej oraz zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym.

 

Wicepremier Morawiecki bardzo dobrze ocenił polsko-hiszpańskie relacje gospodarcze.

"Obroty handlowe między naszymi krajami wzrosły w 2015 r. o 14 proc. w stosunku do 2014 r. (1,1 mld euro). Hiszpania to niezwykle ważny partner handlowy Polski w skali globalnej i siódmy UE" – zaznaczył.

 

Podkreślił przy tym wagę współpracy inwestycyjnej.

"Kapitał zagraniczny odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce i dlatego chcemy zapewnić dogodne, stabilne warunki do pomnażania kapitału zarówno przez polskie, jak i zagraniczne firmy" - powiedział wicepremier.

Podczas spotkania przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie mieli okazję zadawać pytania, na które odpowiadali wicepremier Morawiecki oraz wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Poruszane zagadnienia dotyczyły m.in. partnerstwa publiczno-prywatnego, inwestycji infrastrukturalnych, oraz innowacyjności MŚP.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju