Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich firm do gruzji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-04-15 10:19:50
misja, gruzja, eksport, wspołpraca,

Szanowni Państwo, ponizej zamieszczamy informację otrzymaną z Silesia Chamber of Commerce Ltd. w sprawie misji do Gruzji. Zainteresowane firmy prosimy o kontakt z w/w firmą.

"Informujemy uprzejmie, że wspólnie z władzami Autonomicznej Republiki Adżarii, władz Tbilisi, Kutaisi oraz Batumi, jak również Ambasady Gruzji w Warszawie zapraszamy do udziału w misji gospodarczej firm polskich do Gruzji, która odbędzie się w dniach 09-15 maja 2016 roku. W jej trakcie odbędziemy spotkania B2B w Tbilisi, Kutaisi i Batumi, trzech najważniejszych ośrodkach tego strategicznie położonego kraju. Każdy uczestnik misji - niezależnie od branży czy grupy towarowej – odbędzie spotkania indywidualne wg własnych, indywidualnych wytycznych, zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Szczegóły i materiały zgłoszeniowe:
http://www.scc.org.pl/CMS/GEORGIA/Georgia.html

Dlaczego Gruzja:

  • we wrześniu 2014 Gruzja podpisała umowę o wolnym handlu z UE, sama ma z kolei umowy o wolnym handlu z krajami CIS (WNP)
  • korzystne położenie geopolityczne, probiznesowy klimat oraz dostosowywanie do członkostwa w UE (umowa stowarzyszeniowa)
  • blisko 60-cio procentowy wzrost wymiany handlowej z Polską w 2014 r., dokumentowanie pochodzenia towarów oparte jest na świadectwach przewozowych EUR.1 oraz deklaracjach na fakturze
  • 15 miejsce w rankingu DOING BUSINESS
  • znacząco wzrósł eksport gruziński do Rosji, w efekcie czego wzrósł popyt na rynku wewnętrznym
  • kraj tranzytowy pomiędzy wszystkimi krajami regionu


Gruzja to najbardziej europejski kraj regionu, otwierający możliwości wejścia zarówno do krajów Basenu Morza Kaspijskiego, jak i do Iranu.

Zapraszając do udziału pozdrawiamy.


Silesia Chamber of Commerce Ltd."

Źródło:
Silesia Chamber of Commerce Ltd