Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCo najmniej 20 firm pojedzie na misję do Kazachstanu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-04-19 08:49:12
kazachstan, misja, paiiz, ministerstwo rozwoju, współpraca, eksport, import, wymiana handlowa, wymiana gos[popdarcza

22 kwietnia, pod skrzydłami Ministerstwa Rozwoju, rozpoczyna się misja polskiego biznesu do Kazachstanu. O przygotowaniach do misji, a także o współpracy bilateralnej rozmawiano w piątek w PAIiIZ z delegacją kazachstańską, której przewodniczył wiceminister spraw zagranicznych Romana Wasilienko.

Rok 2016 jest czasem wyraźnego ożywienia współpracy na linii Polska - Kazachstan. Tylko na kwiecień zaplanowano aż dwa ważne wydarzenia w relacjach gospodarczych obu krajów. 14 kwietnia Polska gościła delegację rządową z Kazachstanu, podczas odbywającej się w Warszawie konferencji „Polityka ekonomiczna Kazachstanu”. W kolejnym tygodniu polska strona rządowa będzie miała okazję do złożenia rewizyty w Kazachstanie. Pretekstem ku temu jest odbywające się w stolicy kraju III. Międzynarodowe Forum Handlu Detalicznego, na które do Ałmaty jadą polscy przedsiębiorcy wspólnie z wiceministrem rozwoju Witoldem Słowikiem oraz przedstawicielami PAIiIZ.

 

Źródło: PAIiZ