Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKomisja Europejska opublikowała raport na temat przebiegu negocjacji w ramach Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-05-05 11:58:26
komisja europejska, stany zjednoczone, eu, usa raport, umowa handlowa

Komisja opublikowała 27 kwietnia 2016 roku raport, który prezentuje postęp w negocjacjach umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, tak zwanego Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji.

 

Raport pokazuje, że negocjacje posuwają się naprzód w dobrym kierunku w wielu dziedzinach, podczas gdy znaczny postęp powinien być zrobiony w kilku innych, aby zakończyć negocjacje w tym roku.

Komisarz do Spraw Handlu Cecilia Malmström powiedziała: „Ten raport podsumowuje nasze negocjacje prowadzone zespołowo przez Komisję Europejską zgodnie z politycznymi wytycznymi Prezydenta Junckera i z zaangażowaniem kilku kolegów z Komisji takich jak Komisarz do Spraw Rolnictwa Phil Hogan i innych. Partnerstwo ma obejmować szerokie spektrum dziedzin w sposób jak najbardziej prosty i zwięzły. Działamy zgodnie z obietnicą, iż te negocjacje będą najbardziej transparentne ze wszystkich negocjacji jakie kiedykolwiek były przeprowadzone przez Unię Europejską.”

Negocjacje są aktualnie w swojej trzynastej rundzie, która odbywała się pod koniec kwietnia w Nowym Yorku. Także w tym tygodniu podczas targów przemysłowych w Hanowerze Komisarz Cecilia Malmström spotkała się z reprezentantem handlowym Stanów Zjednoczonych Michaelem Fromanem, aby zrobić bilans dotychczasowego postępu w negocjacjach.

Więcej informacji na temat raportu można znaleźć na wpisie na blogu Komisarz Cecylii Malmström z dnia 27 kwietnia.

Przeczytaj cały raport klikając na link.

 

Źródło: Komisja Europejska

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-20 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert