Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta delegacji z Wietnamu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-06-15 12:59:51
wietnam, handel, eksport, import, wymiana handlowa

Z wiceminister przemysłu i handlu Wietnamu Ho Thi Kim Thoa spotkał się wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Rozmawiano o potencjalnej współpracy gospodarczej obu krajów.

Wietnam jest rynkiem o ogromnym potencjale. Kraj ten zamieszkuje ponad 90 mln ludności, a siła nabywcza społeczeństwa stale rośnie i bardzo dynamicznie rozwija się tam klasa średnia. Od lat odnotowuje wzrost gospodarczy rzędu 5-7 proc. rocznie.

Wartość polsko-wietnamskiej wymiany handlowej na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rośnie, charakteryzując się przez cały ten okres przewagą importu towarów z Wietnamu do Polski. W 2015 r. wartość eksportu towarów z naszego kraju do Wietnamu wzrosła o 29% i wyniosła 224 mln USD, natomiast wartość importu towarów z Wietnamu do Polski wzrosła o 17 proc. i wyniosła 1523 mln USD. Wielkość obrotów handlowych plasuje Wietnam na 2 miejscu, po Singapurze, wśród naszych największych partnerów ze stowarzyszenia ASEAN.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju