Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy „Go export”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-07-07 09:07:56
go eksport, go india, go asean, go iran

Na wspieraniu polskich eksporterów w działalności za granicą zyskuje cała gospodarka. Dlatego tworzymy zestawy narzędzi dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy ich zachęcić do szukania nowych perspektyw rozwoju na międzynarodowych rynkach - powiedział wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski podczas konferencji „GoExport - Poznaj formy wsparcia eksporterów!”. Forum odbyło się 27 czerwca 2016 r. w Katowicach.

 
- Na wspieraniu polskich eksporterów w działalności za granicą zyskuje cała gospodarka. Dlatego tworzymy zestawy narzędzi dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy ich zachęcić do szukania nowych perspektyw rozwoju na międzynarodowych rynkach - powiedział wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski podczas konferencji „GoExport - Poznaj formy wsparcia eksporterów!”. Forum odbyło się 27 czerwca 2016 r. w Katowicach.

- Eksport jest paliwem dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski. W tym roku, prócz już funkcjonujących, ruszyły aż trzy pionierskie projekty wspierające polski biznes za granicą. Są to Go India, Go ASEAN i Go Iran - przypomniał wiceprezes Michał Dąbrowski.
Wiceszef PAIiIZ zaznaczył, że w ramach programów „Go”, wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, Agencja przygotowuje polskich eksporterów, tak aby ich oferta była skrojona na miarę konkretnych rynków. - Już dziś oferujemy misje biznesowe sprofilowane sektorowo, celujące w potrzeby biznesowe danego kraju, do którego wysyłamy polskich przedsiębiorców - powiedział. - Intensyfikujemy też spotkania B2B a na dane rynki jedziemy w pełni gotowi do współpracy z zagranicznymi partnerami i ze wsparciem rządowym na wysokim szczeblu - ocenił.

Wiceprezes Dąbrowski podkreślił rolę współpracy z regionami i instytucjami około biznesowymi, na rzecz identyfikowania oczekiwań i kierunków wsparcia dla lokalnych firm, dynamizować działalność eksportową.
W panelu dyskusyjnym „Dokąd zmierza polski eksport?” uczestniczyli także: Tomasz Zjawiony, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Damian Wnukowski z Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych oraz przedstawiciel Banku Zachodniego WBK.

Organizatorem wydarzenia odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

Źródło: RIG/PAIiIZ