Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuszyła wymiana doświadczeń w projekcie SIE – Internacjonalizacja MŚP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-07-29 10:30:36
interreg, sme, sie, wsparcie eksportu, eksport

W dniach 19-21 lipca 2016 r. miała miejsce wizyta studyjna w ramach projektu SME Internationalisation Exchange (SIE), współfinansowanego ze środków programu INTERREG Europa. Jej uczestnikami byli przedstawiciele sześciu organizacji z różnych państw europejskich będących partnerami projektu. Nasz region reprezentowali przedstawiciele Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) działajacego w strukturze Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko -Pomorskiego.

Miejscem spotkania było hrabstwo Kent w Wielkiej Brytanii.

Główny cel wizyty to wymiana wiedzy oraz poznanie insterumentów wsparcia internacjonalizacji firm w Wielkiej Brytanii, w szczególności w hrabstwie Kent. Gospodarz wizyty - Kent County Council - przekazał informacje dotyczące uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej w regionie oraz głównych barier internadcjonalizacji dostrzeganych przez przedsiębiorców. Przedstawiony został również regionalny oraz rządowy program wspiercia eksportu. Uwzględniona została także rola izb handlowych we wspieraniu eksportu oraz zrealizowane w ostatnim czasie projekty wspierające rozwój wymiany zagranicznej w regionie Kent.

Program spotkania obejmował również wizyty w regionalnych firmach, które dzięki programom wsparcie eksportu z sukcesem weszły na rynki zagraniczne. Były to zarówno niewielkie firmy jak i te większe większe zatrudniające ponad 200 osób. Partnerzy z Wielkiej Brytanii pokazali konkretne przykłady wsparcia firm polegające na organizacji szkoleń i seminariów dotyczących tematyki internacjonalizacji, przeprowadzaniu  oceny gotowości eksportowej, pomocy w budowaniu strategii eksportowej, poszukiwaniu partnerów do współpracy oraz wsparciu w wyjazdach na misje i targi zagraniczne.

Kolejnym miejscem spotkania będzie region Molise we Włoszech, gdzie partnerzy projektu dowiedzą się na jakie  formamy wsparcia eksportu  mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy. Uczestnicy wizyt będą zaangażowani w zidentyfikowanie przykładów najlepszych praktyk wsparcia internacjonalizacji małych i średnich przedsiebiorstw oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań możliwych do kształtowania polityki wsparcia i programów umiędzynarodawia MŚP w regionach, w których działają partnerzy, w tym w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Pagoda - orientalna ozdoba do ogrodu

W aktualnej ofercie oferowana przez nas betonowa i popularna Pagoda ogrodowa jest dostępna w wie...
Polska - Nowa Sól 2020-06-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert