Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja dla eksporterów w Bydgoszczy w dniu 16.11.2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2016-12-09 11:26:00
konferencja, eksporterzy, kujawsko-pomorskie, coie w toruniu

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) w Toruniu oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w konferencji „Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania”.Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2016 r., w godz. 09.00-14.00 w biurowcu „IDEA Przestrzeń biznesu” w Bydgoszczy (ul. Bydgoskich Przemysłowców 6, sala na parterze).

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

ORGANIZATOR

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu we współpracy z Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

ADRESACI KONFERENCJI

Spotkanie informacyjne „Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania” dedykowane jest polskim eksporterom z różnych branż, zarówno tym na co dzień współpracującym z kontrahentami z rynków wschodnich (m.in. z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Uzbekistanu) jak i dopiero rozważającym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w tych destynacjach.

 

TEMATYKA

W pierwszej części konferencji zaprezentowane zostaną główne założenia nowego, rządowego systemu wsparcia eksportu, na których Polska Agencja Handlu i Inwestycji (PAHiI) będzie opierać swe działania.

Następnie uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z tematyką umowy pomiędzy Ukrainą a UE o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu (DCFTA). Przedstawione zostaną również szanse dla polskich eksporterów na rynkach Azji Środkowej, w tym Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu. W dalszej części spotkania omówione zostaną typowe zagadnienia prawne pojawiające się w polsko-rosyjskim obrocie prawnym, z ukierunkowaniem m.in. na typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy zawieraniu polsko-rosyjskich umów handlowych.

Konferencja zakończy się prezentacją regionalnej oferty wsparcia przedsiębiorców w zakresie kształcenia pracowników, finansowania usług rozwojowych oraz udziału w misjach i imprezach targowych.

 

W ramach wydarzenia po raz pierwszy zostanie zaprezentowany "Katalog produktów eksportowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego" - edycja 2016, który został przygotowany przez toruński ośrodek sieci COIE we współpracy z regionalnymi przedsiębiorstwami.

 

PROGRAM

Program konferencji „Eksport za wschodnią granicę – możliwości i wyzwania” w załączeniu (poniżej, w "Pliki do pobrania").

 

ZGŁASZANIE UDZIAŁU

Ze względu na uwarunkowania organizacyjne uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 11 listopada 2016 r. w biurze Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) w Toruniu, wybierając jeden z wymienionych poniżej sposobów rejestracji:

 

Potwierdzeniem wpisania Państwa na listę uczestników spotkania będzie e-mail odesłany przez organizatora.
Pliki do pobrania

Program konferencji-16.11.2016
pdf | 132.84 KB
Pobierz