Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZaproszenie dla firm sektora spożywczego do udziału w wystawie Catex w Dublinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2016-11-29 17:04:27
wphi, dublin, targi, bezpłatny udział w targach, dofinansowanie udziału, eksport, irlandia

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Dublinie zaprasza wszystkich zainteresowanych(*) do bezpłatnego skorzystania z polskiego stoiska podczas imprezy dla firm sektora spożywczego pt. Catex.

Wydarzenie to odbędzie się w dniach 21-23 lutego 2017 r. na terenach wystawowych RDS w Dublinie.


Warunki udziału w wystawie:

 • Ze stoiska Ambasady RP w Dublinie mogą bezpłatnie skorzystać wszyscy polscy producenci (wytwarzający swoje produkty w Polsce) i usługodawcy.
 • WPHI w Dublinie pokrywa koszty związane z udziałem w wystawie, ale tylko w ramach stoiska WPHI.
 • Przedsiębiorcy zainteresowani przyjazdem ponoszą wszelkie pozostałe koszty, czyli np.: biletów lotniczych, komunikacji miejskiej, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia, itp. Ceny hoteli w Dublinie są zróżnicowane, jednak przyzwoity standard dostępny jest w ramach normy delegacyjnej.

Proponujemy przylot do Dublina w poniedziałek, 20 lutego i powrót w piątek, 24 lutego 2017 r.
W przypadku dużej liczby zgłoszeń WPHI zastrzega sobie prawo do wprowadzenia grafika obecności na stoisku w celu zapewnienia optymalnych warunków dla prezentacji ofert poszczególnych firm.
WPHI dodatkowo oferuje:

 • Pomoc w pozyskaniu partnerów do rozmów biznesowych, przygotowanie list potencjalnych partnerów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas wystawy.
 • Pomoc w prezentacji firm i ofert na stoisku WPHI Dublin.
 • Oprawę informacyjną dla uczestników w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Irlandii.
 • Promocję firmy (w wersji angielskiej) wśród irlandzkich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.
 • Informacje praktyczne odnośnie miejskich środków komunikacji na trasie lotnisko w Dublinie - hotel/ targi.
 • Dodatkowe sugestie odnośnie zakwaterowania w Dublinie.

Firmy zainteresowane zakupem powierzchni na wystawie Catex (koszt 1 metra kw. to 288 EUR + VAT – z zabudową) prosimy o kontakt z organizatorem:
Pani Niamh Kenny
Event Sales Executive,
Event Haus Ltd, Tel. +353 1 846 0020 e-mail: Niamh.Kenny@eventhaus.ie http://www.catexexhibition.com/

 

W przypadku braku możliwości osobistego udziału w targach WPHI zaprasza do nadsyłania materiałów promocyjnych, katalogów w języku angielskim. Będą one bezpłatnie dystrybuowane na stoisku Wydziału. Materiały powinny być dostarczone do 15 lutego 2017 r. na adres:
Embassy of Poland
Trade and Investment Promotion Section
4 the Vicarage, St. John’s Road,
Sandymount, Dublin D04 A6X5, Ireland


Dlaczego warto wziąć udział w targach?

 • Irlandia jest rynkiem perspektywicznym nie tylko z uwagi na tak licznych tutaj Polaków i przedstawicieli innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej. Polskimi wyrobami spożywczymi zainteresowani są także klienci irlandzcy. Dostrzegamy coraz większe zainteresowanie irlandzkich odbiorców polskim drobiem (zwłaszcza kurczakami), owocami i warzywami (zwłaszcza jabłkami), a także wieprzowiną.
 • Pomimo, że Irlandia jest znaczącym producentem i eksporterem towarów rolno-spożywczych, to także importuje duże ilości tego asortymentu. W 2015 r. do Irlandii sprowadzono żywność i napoje na wartość 7,6 mld EUR. Ponadto, według danych Eurostat, ceny żywności i napojów bezalkoholowych w tym kraju są wyższe o 19% od średniej UE.
 • Polskie towary spożywcze mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę.
 • Udział w tej imprezie pozwoli Państwu nawiązać kontakt z dystrybutorami napojów i żywności, przedstawicielami hurtowni i sklepów spożywczych, osobami odpowiedzialnymi za zakupy

Źródło: WPHI w Dublinie