Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPreferencje w handlu z Ekwadorem od 1 stycznia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-01-09 13:20:47
ekwador, preferencje handlowe, umowa, umowwaue, peru, kolumbia, handel zagraniczny, eksport

Protokół o przystąpieniu Ekwadoru do Umowy o handlu między UE a Kolumbią i Peru będzie tymczasowo stosowany od dnia 1 stycznia 2017 r. Został on podpisany w listopadzie 2016 r.

Stwarza to podmiotom gospodarczym UE dogodne warunki do rozwoju współpracy handlowej i inwestycyjnej z Ekwadorem. Uzyskanie lepszego dostępu do rynku ekwadorskiego powinno sprzyjać kreacji nowych możliwości eksportowych dla UE, a w tym także i Polski, na rynek tego kraju.

Więcej informacji na temat Umowy o handlu między UE a Kolumbią, Peru i Ekwadorem znajduje się na stronie internetowej Dyrekcji Generalnej ds. Handlu Komisji Europejskiej.

Pełen tekst Protokołu przystąpienia do Umowy o handlu między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Kolumbią i Peru, z drugiej strony, w celu uwzględnienia przystąpienia Ekwadoru do tej Umowy [numer dokumentu: 7621/16] dostępny jest w Rejestrze Dokumentów Rady UE.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju