Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie Komisji Handlu Międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. 23,24 stycznia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-01-27 09:41:58
inta, komisjainta, spotkanie komisji

Spotkanie Komisji INTA przebiegło pod hasłem ostatnich wydarzeń, które niewątpliwie wpłyną na handel międzynarodowy tj. zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia ministra gospodarki, inwestycji i małego biznesu Malty Chrisa Cardona, który przedstawił program prezydencji maltańskiej. Minister podkreślał wagę dialogu z obywatelami Zjednoczonej Europy i jak ważne jest, aby obywatele zrozumieli na czym polega zwieranie umów o wolnym handlu. Ostanie wydarzenia polityczne pokazują, że wiele obywateli uważa, że wolny handel zabiera im miejsca pracy, podczas gdy realia ekonomiczne są zupełnie inne. Handel międzynarodowy tworzy miejsca pracy i to powinno być jasno wytłumaczone, podkreślił Chris Cardona

Spotkanie Komisji INTA przebiegło pod hasłem ostatnich wydarzeń, które niewątpliwie wpłyną na handel międzynarodowy, tj. zwycięstwa wyborczego Donalda Trumpa i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia ministra gospodarki, inwestycji i małego biznesu Malty Chrisa Cardona, który przedstawił program prezydencji maltańskiej. Minister podkreślał wagę dialogu z obywatelami Zjednoczonej Europy i jak ważne jest, aby obywatele zrozumieli na czym polega zwieranie umów o wolnym handlu. Ostanie wydarzenia polityczne pokazują, że wielu obywateli uważa, iż wolny handel zabiera im miejsca pracy, podczas gdy realia ekonomiczne są zupełnie inne. Handel międzynarodowy tworzy miejsca pracy i to powinno być jasno wytłumaczone, podkreślił Chris Cardona.

Równie ważnym tematem spotkania INTA była sytuacja Ukrainy i jej stosunków z Unią Europejską w zmieniającej się sytuacji politycznej. Komisja dyskutowała też nad większym zaangażowaniem w stosunkach handlowych z Iranem. Większa współpraca pozwoli na zbudowanie większego zaufania. Iran jest istotny dla Europy, gdyż jest to kraj ważny z punktu widzenia walki z terroryzmem, a także w problemach migracyjnych.

 

Więcej Informacji

Video ze spotkania INTA

Agenda spotkania INTA

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Płotki przeciwśniegowe

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionó...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny aluminiowe

Do zalet rynien aluminiowych można zaliczyć wcześniej wspomniana lekkość. Aluminium należy do sur...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny miedziane

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do produkcji orynnowań są stal, aluminium oraz właśni...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert