Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKomisja Europejska proponuje zmiany do legislacji antydumpingowej i antysubsydyjnej Unii Europejskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-02-16 10:49:54
fair trade, unia europejska, import, komisja europejska

Nowa metoda szacowania różnic rynkowych w krajach trzecich, aby zapewnić fair trade (sprawiedliwy handel) w imporcie do Unii Europejskiej.

Unia Europejska zaprezentowała nową metodę badania dumpingu importu z krajów gdzie są wyraźne zniekształcenia rynku i gdzie państwo ma dominujący wpływ na gospodarkę. Celem tych działań jest zapewnienie Unii Europejskiej odpowiednich instrumentów obrony, które będą w stanie walczyć z dzisiejszymi realiami, mianowicie nadmiarem zdolności produkcyjnych w międzynarodowym środowisku handlowym. Oczywiście nowa metoda całkowicie respektuje międzynarodowe zobowiązania Unii Europejskiej w stosunku do Światowej Organizacji Handlu.

Propozycja przewiduje także okres przejściowy podczas którego stare reguły będą cały czas obowiązywały. Wiceprezydent Unii Europejskiej Jyrki Katainen, odpowiedzialny za Miejsca Prac, Wzrost, Inwestycje i Konkurencję, powiedział: ”Handel jest najlepszą dźwignią wzrostu Europy. Wolny handel musi być sprawiedliwy, bo tylko handel, który jest sprawiedliwy może być wolny. Ponad 30 milionów miejsc pracy w Europie, włączając w to 6 milionów miejsc pracy w SME, zależą od wolnego i sprawiedliwego handlu, który pozostaje w sercu strategii Unii Europejskiej

 

Więcej informacji

Propozycja

Badanie wpływu

Więcej informacji na temat obrony handlu

 

Źródło

Komisja Europejska

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza