Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDuża frekwencja podczas seminarium "Vat w sprzedaży zagranicznej - przepisy, praktyka, zmiany”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-02-27 09:48:18
eksport szkolenie, seminarium, spotkanie, prelekcja, vat, toruń, coie

Prawie 40 firm z regionu skorzystało z możliwości podniesienia swojej wiedzy podczas seminarium „ Vat w sprzedaży zagranicznej - przepisy, praktyka, zmiany”, zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów , we współpracy z partnerem merytorycznym – KPMG w Polsce.

Szkolenie przeprowadził pan Tomasz Jakubiak vel Wojtczak, radca prawny, manager w dziale doradztwa podatkowego firmy KPMG.

Przekazał on uczestnikom najważniejsze, skonkretyzowane informacje o zagadnieniach VAT w sprzedaży zagranicznej. Zwrócił też uwagę na szczególne zasady opodatkowania specyficznych transakcji.

Duża część szkolenia poświęcona była oszustwom podatkowym w VAT – jak je identyfikować i jak się przed nimi bronić.

Omómówione zostały również ostatnie zmiany w zakresie VAT.

Uczestnicy podkreślali, że wiedza przekazana była w przystępny sposób, a omawiane zagadnienia poparte były przykładami z codziennej praktyki firmy KPMG.

Na zakończenie szkolenia zainteresowani uczestnicy skorzystali z indywidualnych konsultacji z prelegentem.

Seminarium miało miejsce 21 lutego 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.  Było to pierwsze, z zaplanowanych w tym roku, bezpłatnych szoleń i konferencji zwiazanych z eksportem, organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Następne szkolenia przewidziane są w marcu i kwietniu, a dotyczyć będą rynku białoruskiego oraz amerykańskiego.