Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZagraniczne Biuro Handlowe w San Francisco otwarte

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-04-07 08:24:46
pahi, zagraniczne biuro handlowe paih, usa

Pierwsze Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Stanach Zjednoczonych oficjalnie rozpoczęło działalność. Uroczyste otwarcie odbyło się 30 marca w San Francisco z udziałem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego, Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego oraz prezesa PAIH Tomasza Pisuli.

 

Podczas ceremonii otwarcia ZBH wiceminister Kościński poinformował, że Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem amerykańskich inwestorów działających w takich sektorach jak inwestycje, badania i rozwój, centra biznesowe, usługi IT / ICT, motoryzacja, lotnictwo, energetyka i nowe technologie. - Jestem przekonany, że działalność nowego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w San Francisco przyczyni się do wzmocnienia powiązań biznesowych między Polską a Stanami Zjednoczonymi - podkreślił wiceminister.

Siedziba pierwszego amerykańskiego oddziału Agencji mieści się w Rocket Space (180 Sansome Street, San Francisco, 94104) - jednym z najbardziej zaawansowanych i rozpoznawanych akceleratorów biznesowych na świeci

Biuro w San Francisco promuje oraz wspiera polskie firmy zainteresowane rynkiem amerykańskim, kładąc nacisk na wykorzystanie potencjału Doliny Krzemowej - globalnego hubu rozwijania startupów, światowego centrum innowacji, technologii i przedsiębiorczości, siedziby największych gigantów technologicznych takich jak Apple, Google czy Facebook.

To tam przedsiębiorcy z całego świata pozyskują ogromne dofinansowanie na rozwijanie swoich projektów, budują sieć kontaktów, korzystają z praktyk i doświadczenia najbardziej doświadczonych mentorów.

- Biuro działa jak lądowisko dla polskich firm, które stawiają pierwsze kroki na rynku amerykańskim i hala odlotów dla firm amerykańskich zainteresowanych inwestycjami w Polsce - powiedział prezes Pisula.

Zagraniczne Biuro Handlowe w San Francisco funkcjonuje pod nazwą „PolishHub”. Biuro prowadzi Maja Kieturakis maja.kieturakis@paih.gov.pl, sanfrancisco@paih.gov.pl

 

 

 

 

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Esperal Poznań

Wszywka alkoholowa lub inaczej Esperal jest prawdopodobnie najczęściej stosowaną metodą leczenia ...
Polska - SZCZECIN 2021-11-21 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Okna Toruń

Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, a...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ konferansjer na wesele – doskonała zabawa każdego gościa Każdy, kto organizuje wesele...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert