Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCo Unia Europejska może zrobić dla małych i średnich przedsiębiorstw?

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-06-09 16:11:44
małe i średnie przedsiębiorstwa, smes, komisja europejska

Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMEs) są kręgosłupem ekonomii europejskiej. Reprezentują 99 % biznesu europejskiego. W ciągu ostatnich pięciu lat małe i średnie przedsiębiorstwa stworzyły około 85 % nowych miejsc pracy i zapewniły dwie trzecie zatrudnienia w prywatnym sektorze Unii Europejskiej. Komisja Europejska uważa SMEs i przedsiębiorczość jako klucz do wzrostu, innowacji, stworzenie miejsc pracy i integrację społeczną w Unii Europejskiej.

 

 

  1. Unia tworzy środowisko przyjazne biznesowi- w centrum zainteresowania Komisji jest Small Business Act for Europe, który określa zrozumiałą politykę stosunku do SMEs . SBA promuje zasadę „ Think Small First” i promuje ducha przedsiębiorczości wśród europejskich obywateli.
  2. Promuje przedsiębiorczość, Komisja promuje przedsiębiorczość poprzez Entrepreneurship Action Plan, wspiera edukację przedsiębiorców i zapewnia pomoc i narzędzia aspirującym przedsiębiorcom.
  3. Polepsza wstęp do nowych rynków i internacjonalizację
  4. Ułatwia dostęp do finansowania
  5. Wspiera konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw i innowacyjność
  6. Zapewnia kluczowe sieci networkingowe i informacyjne dla SMEs
  • Portal Your Europe Business Portal jest praktycznym przewodnikiem do robienia biznesu w Europie. Zapewnia informacje i usługi interaktywne przedsiębiorcom, które pomagają im rozszerzać ich biznes zagranicą.
  • Entreprise Europe Network pomaga SMEs i przedsiębiorcom uzyskać informacje związane z dostępem do rynku, przezwyciężyć prawne trudności i znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych w Europie.
  • Strona internetowa oferująca wsparcie dla międzynarodowych działań SME dostarcza informacje na temat zagranicznych rynków i pomaga biznesom umiędzynarodowić swoje działania
  • Portal Access to Finance pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom znaleźć finanse w Unii Europejskiej

Więcej informacji

Your Europe Business

Solvit

Dostęp do Finansów

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza