Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMożliwość promocji na polskim stoisku podczas Food, Retail & Hospitality Expo 2017 - Dublin. 13.09.2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-08-19 12:01:27
promocja, polskie stoisko, targi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Dublinie oferują polskim firmom możliwość bezpłatnego udziału na targach na polskim stoisku podczas wydarzenia z branży spożywczej - Food, Retail & Hospitality Expo 2017, które odbędzie się w dniu 13 września 2017 r. w Dublinie. Promocja w Irlandii będzie realizowana w ramach programu Poznaj Dobrą Żywność.

Konferencja i wystawa Food, Retail & Hospitality Expo adresowana jest do producentów artykułów spożywczych. Wydarzenie to będzie również interesujące dla firm wytwarzających maszyny i rozwiązania technologiczne dla tego sektora.

Impreza ta łączy w sobie zarówno konferencję, jak i wystawę, co gwarantuje dużą liczbę odwiedzających. Będzie ona obejmowała tematykę związaną z kanałami sprzedaży, procesami produkcyjnymi, dodatkami do żywności i pakowaniem. Udział w tej imprezie pozwoli nawiązać kontakty z dystrybutorami napojów i żywności, przedstawicielami hurtowni i sklepów spożywczych w Irlandii, osobami odpowiedzialnymi za procesy produkcyjne w zakładach przetwórstwa.

 

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie internetowej:

 

 

Polskie towary spożywcze mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę. Według danych Eurostat ceny irlandzkiej żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 20% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (38% poniżej średniej). Sytuacja ta, jak i obecność w Irlandii ok. 150 tys. polskich obywateli, tłumaczą znaczący udział towarów rolno-spożywczych w polskim eksporcie do Irlandii, który w 2016 roku wyniósł 27,1% (182,5 mln EUR) całego eksportu do tego kraju.

 

Warunki udziału:

 • Ze stoiska MRiRW mogą bezpłatnie skorzystać wszyscy polscy producenci (wytwarzający swoje produkty w Polsce).
 • Zgłoszenia należy przesyłać na adres dublin@trade.gov.pl na załączonym formularzu oraz do wiadomości na adres urszula.janczyk@minrol.gov.pl
  i artur.sienicki@minrol.gov.pl
 • MRiRW pokrywa koszty związane z wynajęciem i zabudową stoiska o powierzchni 70 metrów kwadratowych.
 • Przedsiębiorcy zainteresowani przyjazdem ponoszą wszelkie pozostałe koszty, czyli np.: biletów lotniczych, komunikacji miejskiej, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia. Ceny hoteli w Dublinie są zróżnicowane, jednak przyzwoity standard dostępny jest w ramach normy delegacyjnej. Istnieje możliwość skorzystania z hotelu Citywest, w którym odbywa się wystawa.
 • Gospodarze stoiska doradzają przylot do Dublina we wtorek, 12 września i powrót w czwartek, 14 września, zachęcając jednocześnie do sprawdzenia bezpośrednich połączeń lotniczych oferowanych przez linie Aer Lingus lub Ryanair.

Dodatkowa oferta MRiRW i WPHI Ambasady RP w Dublinie:

 • Udział w seminarium nt. polsko-irlandzkiej współpracy w sektorze rolno-spożywczym w dniu 12 września br. z udziałem firm irlandzkich sektora spożywczego (dystrybutorów, importerów).
 • Pomoc w prezentacji polskich firm sektora rolno-spożywczego i ofert na stoisku MRiRW.
 • Pomoc w pozyskaniu partnerów do rozmów biznesowych, przygotowanie list potencjalnych partnerów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas wystawy.
 • Oprawa informacyjną dla uczestników w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Irlandii.
 • Promocja firmy (w wersji angielskiej) wśród irlandzkich przedsiębiorców odwiedzających stronę internetową www.dublin.trade.gov.pl.
 • Informacje praktyczne odnośnie miejskich środków komunikacji na trasie lotnisko w Dublinie - hotel/ targi.
 • Dodatkowe sugestie odnośnie zakwaterowania w Dublinie.

 

Firmy zainteresowane dokupieniem osobnej powierzchni na Food, Retail & Hospitality Expo (koszt 1 metra kw. to 370 EUR + VAT – z zabudową) prosimy o kontakt z organizatorem:

 

Ronan Meagher, Event Manager

Tel.: +353 1 612 0880

ronan@prempub.com

www.foodhospitality.ie

 

W przypadku braku możliwości osobistego udziału w targach MRiRW i WPHI Ambasady RP w Dublinie zachęcają do nadsyłania materiałów promocyjnych, katalogów w języku angielskim (nie więcej niż 50 sztuk). Będą one bezpłatnie dystrybuowane na stoisku. Materiały powinny być dostarczone do 6 września br. na adres:

 

Embassy of Poland

Trade and Investment Promotion Section

4 the Vicarage, St. John’s Road,

Sandymount, Dublin D04 A6X5, Ireland

 

MRiRW organizuje spedycję i transport próbek polskich produktów na w/w targi. Jeżeli Państwo chcieliby przekazać i bezpłatnie przesłać produkty oraz materiały informacyjne zaleca się kontakt bezpośrednio z MRiRW:

 

Urszula Janczyk

urszula.janczyk@minrol.gov.pl

Tel.: +48 22 623 18 74

Tel.: +48 516 016 847

 

Arturem Sienicki

artur.sienicki@minrol.gov.pl

Tel.: +48 22 623 24 56

 

 

Źródło: WPHI Ambasady RP w Dublinie

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-PCOIE