Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Iranu: Teheran, Tebriz 23 – 26 września 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-08-19 12:17:11
misja gospodarcza, iran, eksport

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą przy wsparciu Ambasady RP w Teheranie i Ambasady Iranu w Polsce, organizuje kolejną misję gospodarczą do Iranu (Teheran, Tebriz) w terminie 23 - 26 września 2017 r.

W programie pobytu misji w Iranie zaplanowane są dwa Fora Gospodarcze w Teheranie i w Tebrizie (Prowincja Wschodni Azerbejdżan) oraz spotkania b2b miedzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami. Misja jest kontynuacją spotkań, które zostały zapoczatkowane podczas wizyty delegacji z irańskiej prowincji Wschodniego Azerbejdżanu w lutym 2017 r. w Polsce.

 

Azerbejdżan Wschodni to jedna z 31 prowincji Iranu zlokalizowana na północnym zachodzie kraju, zamieszkana przez ponad 3 miliony mieszkańców. Jej stolicą jest historyczne, prawie 2 milionowe miasto Tebriz, które w przeszłości kilkukrotnie pełniło rolę stolicy Persji. Gospodarka prowincji to głównie przemysł wytwórczy obejmujący produkcję maszyn, pojazdów, chemikaliów i materiałów petrochemicznych, cementu, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzętu gospodarstwa domowego, wyrobów włókienniczych i skóry, rzemiosła i farmaceutyków.
Dobrze rozwinięty jest przemysł odlewniczy, przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, drzewny, szklarski, jest to również ważne zagłębie przemysłu spożywczego.
Prowincja oferuje liczne udogodnienia dla firm zainteresowanych współpraca inwestycyjną m.in. wieloletnie zwolnienia podatkowe, pomoc lokalnych władz, dla tych, którzy zdecydują się zainwestować w regionie.

 

Celem misji jest umożliwienie przedsiębiorcom polskim nawiązania kontaktów z partnerami irańskimi oraz ułatwienie dostępu do rynku, który z powodu zniesienia międzynarodowych sankcji stwarza nowe szanse dla polskich firm.

 

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:

 • przygotowanie Forów Gospodarczych w Teheranie (24 września) i Tebrizie (25 września),
 • organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi,
 • organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi, samorzadowymi,
 • wsparcie oraz obecność przedstawicieli KIG podczas trwania misji.

 

Koszt udziału w Misji wynosi: 6 980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

 • przelot w klasie ekonomicznej Warszawa - Teheran - Warszawa,
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko w Teheranie,
 • transfery miedzy Teheranem a Tebrizem, transfery lokalne na miejscu w Iranie,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • wizę do Iranu,
 • przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla z partnerów z Iranu,
 • program towarzyszący.

 

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).


Z uwagi na harmonogram przygotowań: w tym procedury wizowe, zainteresowanych udziałem w Misji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia REJESTRACJA ONLINE najpóźniej do dnia 21 sierpnia 2017 r.


Kontakt:
Maria Nowakowska – tel 22 6309783, mnowakowska@kig.pl
Agnieszka Salamończyk - tel: 22 6309773, asalamonczyk@kig.pl
Elżbieta Wojtas – tel: 22 6309752, ewojtas@kig.pl

 

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza (KIG)

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-PCOIE