Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Armenii. Erywań 4-5.10.2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-09-07 08:44:53
krajowa izba gospodarcza, kig, armenia, ambasada armenii, iph, erywań, misja, rozmowy, eksport, import, wymiana handlowa

Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy z Ministerstwem Ekonomii Republiki Armenii, Ambasadami Polski w Armenii i Armenii w Polsce, Izbą Przemysłowo-Handlową Republiki Armenii oraz firmą outsourcingową Blue Idea Sp. z o.o. zapraszają do udziału w misji gospodarczej, która odbędzie się w dniach 4-5 października 2017 r. w Erywaniu (Armenia)


Forum gospodarcze „Armenia, jako most pomiędzy Unią Europejską a Euroazjatycką Unia Celną”, odbędzie się 4 października i będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aspektami prowadzenia biznesu w najstarszym chrześcijańskim kraju. Wśród prelegentów znajdą się reprezentanci wybranych resortów z obydwu państw, a także specjaliści i praktycy biznesu. Zwieńczeniem Forum będą rozmowy B2B pomiędzy polskimi i ormiańskimi przedsiębiorcami. 5 października planowanie są dalsze spotkania B2B, zwiedzanie Erywania oraz uczestnictwo w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w piłce nożnej Armenia – Polska.


Organizatorem wyjazdu grupy biznesowej jest Krajowa Izba Gospodarcza. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt z p. Moniką Sasiak (tel. 22 630 97 23, msasiak@kig.pl) lub p. Bartłomiejem Nersewiczem (tel. 22 630 96 86, bnersewicz@kig.pl) z Biura Współpracy z Zagranicą KIG.


Rejestracji można dokonać poprzez formularz: LINK
Kwestie logistyczne i organizacyjne (loty, hotele, materiały promocyjne, zakup biletów wstępu i B2B) organizuje KIG.
Firma planująca udział w forum ponosi wszystkie koszty związane z pobytem w Armenii (przelot, zakwaterowanie, transport w mieście, ubezpieczenie i inne).

 

Współpraca gospodarcza Polska - Armenia.
Obroty towarowe w ostatnich latach systematycznie rosną. Dominują dostawy towarów z Polski nad zakupami w Armenii. Struktura towarowa polsko-armeńskiej wymiany handlowej charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem. Do znaczących pozycji towarowych eksportowanych z Polski do Armenii w latach 2012-2014 należały: wyroby przemysłu elektromaszynowego (ok. ¼ ogólnej wartości eksportu), przemysłu chemicznego (17-22%) oraz artykuły rolno-spożywcze (10-20%). Struktura ta w 2015 r. uległa zmianie i wyniosła: artykuły rolno-spożywcze 43%, wyroby przemysłu chemicznego 18%, wyroby metalurgiczne 12%, wyroby przemysłu elektromaszynowego 10%. W imporcie z Armenii, dominują wyroby metalurgiczne, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby przemysłu lekkiego. Eksport z Polski realizowany był w 2014 r. przez 438 firm zarejestrowanych w Polsce, natomiast import – przez 39 firm. Armenia jest członkiem WTO, MFW i in. organizacji międzynarodowych. Od 2015 r. jest członkiem Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Sąsiedztwo i bliskie kontakty z Iranem stwarzają możliwość wejścia również na rynek irański.


W przypadku zainteresowania udziałem w misji należy złożyć potwierdzenie wraz z wypełnioną ankietą uczestnika ONLINE (w j. polskim oraz rosyjskim) najpóźniej do 9 maja 2016 r. Ankiety wszystkich polskich uczestników seminarium/ forum zostaną wydane w formie katalogu promocyjno-informacyjnego.

 

Źródło: KIG