Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Namibii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-09-14 08:27:25
namibia, misja gospodarcza, agricultural show, targi wielobranżowe, południoowa afryka

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu, organizuje Misję Gospodarczą do Namibii w dniach 3-10 października 2017 r. Program Misji przewiduje zorganizowanie spotkań biznesowych w największych ośrodkach przemysłowo-handlowych Namibii, Windhoek i Walwis Bay, jak również rozmów handlowych podczas Windhoek Industrial and Agricultural Show, międzynarodowych targów wielobranżowych, gromadzących najważniejsze przedsiębiorstwa namibijskie, jak również południowoafrykańskie i inne z krajów Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju tzw. South African Development Community: Angola, Botswana, Lesotho, Malawi, Mozambik, Suazi, Tanzania, Zambia, Zimbabwe, Demokratyczna Republika Konga, Mauritius i Seszele .


W trakcie pobytu w Namibii członkowie Misji odbędą również rozmowy w wybranych instytucjach gospodarczych i ministerstwach, których zakres zostanie dopasowany do branż i zainteresowań uczestników Misji. Polskiej delegacji towarzyszyć będzie przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu, w którego kompetencji znajdują się rynek Namibii.

 

Dlaczego Namibia ?
Bieżąca sytuacja gospodarcza Namibii pozwala mieć nadzieje na dużą dynamikę rozwoju gospodarczego tego kraju w nadchodzących latach. Namibia jest krajem o dobrze rozwiniętej infrastrukturze, ze stabilną sytuacją polityczną i ekonomiczną oraz ze średnim wzrostem gospodarczym na poziomie ok. 4,5% w skali roku. Jest ona drugim w Afryce krajem z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą transportową. Również instytucje bankowe są wysoko klasyfikowane, bo aż na 22 miejscu w skali świata. Namibia uznana jest również za jedno z bezpieczniejszych inwestycyjnie państw Afryki.
Namibia posiada bogate złoża surowców mineralnych. Najbardziej wartościowe kopaliny wydobywane w Namibii to diamenty, uran, miedź, cynk, ołów, złoto, kadm, srebro i fluor. Jest również jednym z największych światowych producentów rudy uranowej i cynku. Kraj ten zajmuje czwarte miejsce na liście największych eksporterów minerałów nieopałowych w Afryce.
Podstawowe grupy towarowe w imporcie Namibii obejmują: paliwo, pojazdy, maszyny i urządzenia, farmaceutyki, wyroby przemysłu chemicznego oraz instrumenty lekarskie. Namibia to także znaczący importer żywności.
Głowni partnerzy handlowi Namibii z krajów UE to: Niemcy, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, a także: RPA, Botswana, Angola, Chiny.
Warto odnotować duże zainteresowanie Namibii podjęciem współpracy gospodarczej w projektach inwestycyjnych w następujących sektorach gospodarki:
budownictwo mieszkaniowe; przemysł wytwórczy; rolnictwo; przetwórstwo żywności; maszyny i urządzenia, irygacja, nawozy energetyka; sieci energetyczne, lokalne elektrownie, energia odnawialna transport i logistyka; przebudowa Walvis Bay największego portu w Namibii, budowa linii kolejowej; modernizacja portów lotniczych; współpraca w szkoleniu pilotów, kształceniu kadr dla lotnictwa. ochrona zdrowia; usługi medyczne sprzęt medyczny, zaopatrzenie szpitali, farmaceutyka turystyka.
Więcej informacji gospodarczych: https://www.sendspace.com/file/yok789


Ramowy program pobytu Misji KIG w Namibii obejmuje :

 • program gospodarczy w Windhoek, w tym: Business Forum Polska-Namibia,
 • rozmowy B2B polskich i namibijskich przedsiębiorców,
 • spotkania w wybranych ministerstwach i instytucjach rządowych,
 • spotkanie z przedstawicielami kół gospodarczych i biznesowych Namibii,
 • program kulturalny,
 • seminarium biznesowe w Wolvis Bay - ważnym ośrodku portowym, z udziałem Gubernatora Prowincji Erongo oraz Izbami Gospodarczymi z Walvis Bay i Swakopmund,
 • rozmowy B2B polskich i lokalnych przedsiębiorców,
 • wizytę w porcie w Walvis Bay.


Krajowa Izba Gospodarcza w ramach realizacji programu zapewnia:

 • program merytoryczny pobytu, w tym:

- przygotowanie Forów Gospodarczych w Windhoek i Walwis Bay;

- organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi;

- organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi;

- opiekę organizacyjna przedstawicieli KIG podczas trwania misji.

oraz

 • - pełną obsługę logistyczną:
 • - przelot w klasie ekonomicznej Warszawa - Windhoek - Warszawa
 • - transfery lotnisko / hotel / lotnisko
 • - pobyt w **** hotelach w Windhoek, Swakopmund i Walvis Bay (rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez KIG, natomiast opłaty za hotel dokonują na miejscu uczestnicy misji
 • - ubezpieczenie i wizę
 • - przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych o uczestnikach misji dla lokalnych partnerów
 • - program towarzyszący.

 

Szacunkowy koszt udziału w misji wynosi 9.850 PLN + 23 % VAT.

Z uwagi na termin misji (konieczność wykupienia założonej rezerwacji lotniczej w celu utrzymania cen przelotów) oraz harmonogram przygotowań, w tym procedurę wizową (formalności wizowe odbędą się w Berlinie – koszt wiz zależy od terminu złożenia dokumentów) wszystkich zainteresowanych udziałem w Misji, KIG prosi o PILNE wypełnienie formularza zgłoszenia.Rejestracja on line
Po przesłaniu zgłoszenia, otrzymacie Państwo dalsze informacje organizacyjne związane z udziałem w Misji.


Kontakt: KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA - Biuro Współpracy z Zagranicą
Agnieszka Salamończyk - tel: 22 6309773, 516 178476, asalamonczyk@kig.pl
Elżbieta Wojtas – tel 22 6309752, ewojtas@kig.pl

 

Źródło: KIG