Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonkurs Komisji Europejskiej “Profesjonalne szkolenia w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach na różnych szczeblach kariery”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2017-09-25 13:16:18
mśp, mikro, małe, średnie, przedsiębiorstwa, konkurs, ue, unia, komisja europejska

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa są motorem gospodarki Unii Europejskiej. Reprezentują one 99% wszystkich biznesów w Unii Europejskiej i zatrudniają 67 % populacji pracującej. W 2016 roku stworzyły one 85 % miejsc pracy. Ich siła leży w tym, że szybko przystosowują się do zmian. Ich słabość – w tym , że mało inwestują w rozwój sowich pracowników. Tylko 25 % ludzi zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach bierze udział w jakichkolwiek szkoleniach związanych z pracą, podczas gdy 46% pracowników dużych przedsiębiorstw bierze udział w takich szkoleniach. Dlatego Komisja Europejska stworzyła konkurs, który ma pomoc zidentyfikować dobre praktyki w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także zainspirować inne SMS.

Do 27 września 2017 r. można zgłaszać kandydatury w konkursie “Profesjonalne szkolenia w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, na różnych szczeblach kariery”.

Celem konkursu jest identyfikacja dobrych praktyk w dziedzinie profesjonalnych szkoleń. Komisja Europejska poszukuje przykładów z Europy, które pokazują jak pracownicy i pracodawcy rozumieją potrzebę kontynuowania szkoleń na różnych szczeblach kariery.

Głównymi celami konkursu są:

  • Dostrzeżenie doskonałych praktyk w ramach Unii Europejskiej,
  • Zwrócenie uwagi na kwestię szkoleń w życiu zawodowym oraz nowych praktyk i polityk,
  • Skupienie się na szkoleniach odbywających się poza edukacją inicjalną w celu wsparcia dalszego zdobywania umiejętności, aby skutecznie zarządzać zmianami w karierze oraz rozwojem kariery.

Nagroda jest przyznawana w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2017.

Więcej informacji

Pobierz opis konkursu

Formularz aplikacyjny

 

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza