Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie firmy interesują się tematyką międzynarodowych zamówień publicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-10-25 09:36:33
eksport, międzynarodowe zamówienia publiczne

„Eksporter na globalnym rynku zamówień publicznych” to tytuł bezpłatnego seminarium, które zostało zorganizowane 17 października br. w Toruniu z myślą o przedsiębiorcach.

Organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
Wsparcie merytoryczne podczas seminarium zapewnili prelegenci z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Punkt u Informacyjnego Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz z Kompass Poland Sp. z o.o.
 
DSCN4389
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Beata Pich, I Radca, Kierownik Referatu ds. globalnych i międzynarodowych organizacji gospodarczych, Departament Współpracy Ekonomicznej
 
DSCN4411
Ministerstwo Rozwoju, Ewa Swędrowska-Dziankowska, Zespół Międzynarodowych Zamówień Publicznych, Departament Współpracy Międzynarodowej
 
DSCN4402
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Małgorzata Ignatowicz, Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne
 
DSCN4421
Polska Agencja Inwestycji i Handlu, dr Arkadiusz Tarnowski, Oficer Łącznikowy Sektora Prywatnego dla Grupy Banku Światowego (PSLO), Departament Rozwoju Gospodarczego
 
DSCN4439
Kompass Poland Sp. z o.o., Marek Wcisło, Dyrektor Zarządzający
 

Wydarzenie skierowane było do przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki. Wzbudziło ono szerokie zainteresowanie firm z całej Polski. Na spotkanie zarejestrowało się blisko 60 osób. Uczestnicy reprezentowali m.in. sektor militarny, IT/ICT, oświetleniowy, budowlany, meblowy, maszynowy i spożywczy.

 

DSCN4408

 

Omówione zostały zagadnienia dotyczące rynku zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych i agend ONZ, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, instytucji Unii Europejskiej, zamówień publicznych finansowanych i oferowanych przez międzynarodowe instytucje finansowe, w tym przez Grupę Banku Światowego jak również w zakresie realizowanych przetargów NATO. Agenda poniżej, w "Pliki do pobrania".

Z uwagi na fakt, iż poszczególne organizacje i instytucje międzynarodowe prowadzą własne systemy zamówień publicznych, wymagające od ubiegających się o kontrakty znajomości specyficznych procedur i zasad determinujących w nich efektywny udział, celem spotkania było wstępne zapoznanie uczestników z informacją na ten temat.

 

 

Źródło: J. Wiśniewska K-PCOIE
Pliki do pobrania

Program seminarium-17-10-2017
pdf | 339.18 KB
Pobierz