Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja "CETA w Praktyce" - Warszawa, 8 listopada 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-10-25 09:35:28
ceta, porozumienia handlowe ue - kanada, eksport

Ministerstwo Rozwoju wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zapraszają do udziału w konferencji biznesowej "CETA w Praktyce".

Konferencja odbędzie się 8 listopada br. (15:00-17:30) w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji przy ul. Bagateli 2 w Warszawie.

 

Udział w niej wezmą m.in. Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Wojciech Fedko, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, eksperci z Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawiciele Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.

 

Wydarzenie poświęcone będzie preferencjom celnym wprowadzanym na podstawie umowy handlowej Unii Europejskiej z Kanadą.

W celu skorzystania z wprowadzanych porozumieniem CETA preferencji celnych, dla eksportu o wartości powyżej 6 tys. EUR (wartość jednorazowej przesyłki/ partii towaru), niezbędna jest uprzednia rejestracja w bazie eksporterów REX (szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Finansów.


UWAGA! Możliwość korzystania z preferencji celnych CETA na podstawie statusu „upoważnionego eksportera” wygasa z dniem 31 grudnia br. Po tym terminie, preferencyjny eksport do Kanady będzie możliwy wyłącznie po rejestracji w systemie REX. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rozwoju.
 

Agenda konferencji poniżej, w "Pliki do pobrania".

 

Udział w Seminarium jest bezpłatny - konieczna jest wcześniejsza rejestracja za poomocą elektronicznego formularza, dostępnego tutaj.

 

 Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-PCOIE

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw