Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza do Egiptu i Sudanu - 28 listopada – 3 grudnia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-10-25 09:35:15
misja gospodarcza, eksport, egipt, sudan

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Federacją Egipskich Izb Handlowych, Kairską Izbą Handlową, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz przy wsparciu Ambasady RP w Kairze i Ambasady Egiptu w Polsce, organizuje misję gospodarczą do Egiptu (Kair) oraz Sudanu (Chartum) w terminie 28 listopada – 3 grudnia 2017 r.

Egipt jest drugim po RPA pod względem wymiany handlowej naszym największym partnerem handlowym na kontynencie afrykańskim.

Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat wspiera polskie firmy w kontaktach z Egiptem, organizując misje gospodarcze, spotkania B2B, udzial w targach i wystawach. Spotkania bezpośrednie na miejscu dają gwarancję poznania realnych partnerów w ich naturalnym środowisku biznesowym.

 

Po zniesieniu sankcji wobec Sudanu (październik br.), powstają możliwości wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy obydwu krajami; priorytetem pozostaje sektor rolno-spożywczy, duże szanse oferuje branża gospodarki morskiej.

Misja do Egiptu i Sudanu będzie doskonałą szansą na indywidualne spotkania z wybranymi partnerami handlowymi w obydwu krajach.

 

Dobór partnerów egipskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – Federacją Egipskich Izb Handlowych, Federacją Egipskiego Przemysłu, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz we wspólpracy z Ambasadą RP w Kairze. Na podstawie wypelnionych przez Państwa Company Profile i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani miejscowi partnerzy do rozmów bilateralnych.

 

W programie pobytu misji w Egipcie zaplanowane jest Forum Gospodarcze w Kairze oraz spotkania b2b miedzy polskimi a egipskimi przedsiębiorcami. W czasie pobytu misji w Egipcie odbywają się polsko-egipskie konsultacje gospodarcze z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Misja gospodarcza do Sudanu jest wynikiem i kontynuacją spotkań, zrealizowanych podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie przedsiębiorstwa do podjęcia działalności na rynku, ze wskazaniem na branże szczególnie atrakcyjne dla sudańskiego partnera.

 

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:

  • przygotowanie Forum Gospodarczego w Kairze (30.11) i Chartumie (2.12);
  • organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi;
  • organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi i samorzadowymi.

 

Koszt udziału w Misji wynosi: 6.980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

  • przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Kair - Chartum – Warszawa,
  • transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transport lokalny na miejscu w obydwu krajach,
  • ubezpieczenie podróżne, wizy,
  • przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla partnerów z Egiptu i Sudanu,

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

 

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje:

Krajowa Izba Gospodarcza, Biuro Współpracy z Zagranicą

Maria Nowakowska, mnowakowska@kig.pl; tel: 22 – 6309783

Katarzyna Kaniewska, kkaniewska@kig.pl, tel. 22 – 6309707.

 

 

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza, www.kig.pl

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-PCOIE