Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie biznesowe „Możliwości biznesowe i inwestycyjne w Republice Salwadoru z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych Salwadoru” - Warszawa, 22 listopada 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-11-14 13:35:01
salwador, polska, kooperacja, spotkanie biznesowe

Krajowa izba Gospodarcza wraz z Ambasadą Republiki Salwadoru w Berlinie serdecznie zapraszają do udziału w I Spotkaniu Biznesowym Polska – Salwador.

Spotkanie odbedzie się 22 Listopada 2017, od godz. 14:00 w siedzibie KRAJOWEJ IZBY GOSPODARCZEJ w Warszawie, przy ul. Trębackiej 4.

 

Salwador, kraj o terytorium 21 tysięcy km² i 6,5 mln mieszkańców posiada nowoczesną infrastrukturę dróg i portów, łagodny klimat i żyzne ziemie. Cechuje się stabilnością polityczną oraz niskimi kosztami życia, co wraz z bodźcami inwestycyjnymi oraz dolarem amerykańskim jako oficjalną walutą czyni z niego doskonałą lokalizację dla przyszłych inwestycji.


Z okazji oficjalnej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Salwadoru, Pana Hugo Martineza, będą mieli Państwo szansę uzyskać informację na temat możliwości biznesowych w tym kraju i nawiązać bezpośredni kontakt z wysokimi przedstawicielami rządu.


Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną (roczny wzrost na poziomie 3,6%), Salwador opracował plan rozwoju odnawialnych źródeł energii. Z prezentacji przedstawiciela Agencji Promocji i Inwestycji PROESA, Pana Sigfrido Reyesa, dowiedzą się Państwo o najważniejszych kwestiach dotyczących struktury rynku oraz możliwości biznesowych i inwestycyjnych. Ponadto zostaną przedstawione różne udogodnienia, z których mogą korzystać inwestujące przedsiębiorstwa. Mowa tu m.in. o zwolnieniu z podatku dochodowego, z podatków miejskich i z ceł importowych, o specjalnym ustawodawstwie dot. energii odnawialnej i inwestycji oraz o 20-letnich umowach w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.


Zostaną przedstawione ważne sektory gospodarki o dużym potencjale dla nowych przedsiębiorstw, w tym m.in.:

  • przemysł włókienniczy (Synthetic-Cluster),
  • przemysł farmaceutyczny (surowce, produkty i innowacje),
  • produkcja lekka (elektronika, maszyny),
  • lotnictwo (konserwacja, naprawa i bieżące utrzymanie),
  • i produkcja rolno-spożywcza (kawa i kwiaty ozdobne)
  • turystyka.

Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i hiszpańskim (z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym). W programie przewidziano takze czas na poczetunek i networking.

Wymagana REJESTRACJA ONLINE.

 


Kontakt w sprawie spotkania:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA Monika Sasiak, msasiak@kig.pl Tel.: +48 22 630 97 23

 

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-PCOIE

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw