Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Sudanu (Chartum) 28-31 stycznia 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-01-05 09:17:30
sudan, misja, eksport, kig, ambasada, b@b

W dniach 28-31 stycznia 2018 r. Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RP w Egipcie, (w której kompetencjach terytorialnych znajduje się Sudan), Ambasada Sudanu w Berlinie oraz Federacją Sudańskich Izb Handlowo-Przemysłowych organizuje misję gospodarczą do Sudanu dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy na rynku sudańskim.

 

SUDAN, kraj liczący 36.8 mln ludności - po zniesieniu w pażdzierniku 2017 sankcji amerykańskich - stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących nowych, chłonnych rynków dla swoich maszyn, urządzeń, technologii, usług oraz produktów.

Za sektory perspektywiczne dla rozwoju gospodarki i handlu uważa się m.in: eksploatację złóż ropy i gazu, złota oraz innych minerałów, rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy, przemysł tekstylno-odzieżowy, energetykę, budownictwo oraz branże ICT.

Wg informacji przekazanej przez partnerów sudańskich, do szczególnie poszukiwanych na rynku należą :

 • Maszyny rolnicze do uprawy i zbioru roślin;
 • Maszyny dla przetwórstwa rolno spożywczego;
 • Maszyny do opakowań;
 • Art. Spożywcze / w tym art. dla niemowląt;
 • Maszyny dla przemysłu wydobywczego;
 • Energetyka / w tym małe elektrownie;
 • Utylizacja odpadów w miastach;
 • Artykuły medyczne i opatrunkowe;
 • Sprzęt medyczny i artykuły opatrunkowe, farmaceutyki.

 

Administracja polska i sudańska opowiadają się za wsparciem wzajemnej współpracy, co zostało potwierdzone zarówno w czasie październikowej wizyty polskiej delegacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Chartumie, jak też podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie firmy do podjęcia działalności w jego kraju, wskazując najbardziej atrakcyjne sektory dla naszych firm tj : sektor rolniczy, wydobywczy czy energetyczny.

 

W ramach Misji planowane jest zorganizowanie spotkania z przedstawicielami administracji rządowej, Federacji Sudańskich Izb Przemysłowo-Handlowych, Agencji ds. Inwestycji Zagranicznych oraz organizacji okołobiznesowych, a przede wszystkim forum biznesowego i spotkania B2B dla firm.

Wsparcia i pomocy przy realizacji programu misji w Sudanie udzielą:: Ambasador RP w Kairze, Pan Michał Murkociński, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Pan Tomasz Przygoda, Dr Hussein Mohammed Hassan – Konsul Honorowy RP w Sudanie oraz Federacja Sudańskich Izb Przemysłowo – Handlowych.

Wstępny program misji obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Dubaj - Chartum - Warszawa, wizyty w ministerstwach i instytucjach otoczenia biznesu, forum biznesowe i rozmowy B2B w Chartumie.

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach misji zadba o jej stronę logistyczną, tj zorganizuje przeloty, transport na miejscu, program towarzyszący; dokonamy rezerwacji hoteli i przekażemy Panstwu informacje dot. szczególów zakwaterowania .

Szacunkowy koszt udziału w misji wynosi 7.800,- PLN (netto) od osoby.

Powyższa cena obejmuje: koszty przelotu w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Dubaj –Chartum –Warszawa, transport miejscowy, koszty wizy sudańskiej, ubezpieczenia, koszty przygotowania Forum i aranżacji spotkań B2B, druku folderu o uczestnikach misji, opiekę organizatorow ze strony KIG.

Zainteresowane firmy proszone są o wypełnienie  do 15 stycznia 2018 formularza zgłoszeniowego (w tym profilu firmy oraz oferty na rynek sudański w języku angielskim).

Ponadto mailem na adres: kkaniewska kig.pl, należy przesłać

 • logo firmy w formacie jpg . / do druku/
 • zdjęcie uczestnika misji
 • dane do wizy i ubezpieczenia (kopia dwóch pierwszych stron z informacjami o właścicielu paszportu), nr PESEL data i miejsce urodzenia , miejsce zamieszkania ).

 

Rejestracja online

 

Kontakt:

KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA – Biuro Współpracy z Zagranicą

Katarzyna KANIEWSKA, kkaniewska@kig.pl, tel 22 / 6309707

Maria NOWAKOWSKA, mnowakowska@kig.pl, tel 22 / 6309873

 

Źródło:KIG