Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBony na innowacje dla MŚP – 65 mln zł dla przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-02-06 09:56:50
bony na innowacje, mśp, parp, konkurs, fundusze unijne

Bony na innowacje dla MŚP to konkurs, w którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z dofinansowania na usługi badawczo-rozwojowe. Wsparcie (nawet 340 tys. zł) jest przeznaczone na opracowanie nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, technologii, projektu wzorniczego lub usługi. Nabór wniosków trwa do 8 lutego 2018 r.

Jako mikro, mały lub średni przedsiębiorca możesz skorzystać z dofinansowania na usługi badawczo-rozwojowe. Korzystając z usług jednostek naukowych, zyskujesz:

  • dostęp do eksperckiej i aktualnej wiedzy naukowej,
  • opracowanie rozwiązań umożliwiających wdrożenie innowacji i podniesienie konkurencyjności twojej firmy,
  • możliwość włączenia użytkowników końcowych w tworzenie nowych produktów i usług.

Bon na innowacje to prosty i logiczny mechanizm wsparcia. Przedsiębiorca ma pomysł biznesowy na innowację, a jednostka naukowa wiedzę i zasoby techniczne niezbędne do opracowania szczegółów rozwiązania. Konkurs pomaga połączyć te dwie siły poprzez finansowanie usług świadczonych przez jednostki naukowe. Dofinansowuje projekty związane z zakupem usługi polegającej na opracowaniu: nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, nowej lub znacząco ulepszonej technologii, nowego projektu wzorniczego, nowej lub znacząco ulepszonej usługi. Przedsiębiorca może otrzymać nawet 340 tysięcy złotych przy poziomie dofinansowania do 85%.

Więcej informacji na stronie PARP.

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza