Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDigitising European Industry Stakeholder Forum 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-01-23 12:03:04
digitizing european industry stakeholder, konferencja, digitalizacja przemysłu, komisja europejska

W dniach 27-28 marca 2018 r. w Villepinte (Paryż) odbędzie się drugie Digitizing European Industry Stakeholder Forum 2018. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych digitalizacją przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenie jest współorganizowane przez Komisję Europejską i francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów.

Pierwszego dnia konferencji odbędzie się sesja plenarna z dyskusją poprzedzoną prezentacjami politycznymi na wysokim szczeblu. Drugi dzień jest przeznaczony na równoległe warsztaty koncentrujące się na tematach cyfrowych centrów innowacji, partnerstwach publiczno-prywatnych, instrumentach finansowych służących cyfryzacji, umiejętnościach cyfrowych i wdrażaniu cyfrowych platform przemysłowych.

Impreza odbędzie się w ramach dużych 4-dniowych targów Global Industrie 2018. Obszar wystawienniczy zapewni możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki na temat krajowych inicjatyw dotyczących digitalizacji przemysłu, wymiany najlepszych praktyk, organizacji prezentacji dla małych grup i zaprezentowania udanych przykładów wykorzystania technologii cyfrowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować.

Stakeholder Forum to wydarzenie organizowane corocznie przez Komisję Europejską i jedno z państw członkowskich w ramach inicjatywy Digitizing European Industry (DEI). Wydarzenie to jest kluczową częścią europejskiej platformy, która oferuje ramy koordynacji między różnymi działaniami na rzecz cyfryzacji przemysłu na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym.

Celem Stakeholder Forum jest zgromadzenie różnych podmiotów uczestniczących w cyfrowym łańcuchu wartości, takich jak Komisja Europejska, państwa członkowskie UE, inicjatywy krajowe, przedstawiciele przemysłu, MŚP, środowiska akademickie i centra innowacji cyfrowych, aby dzielić się doświadczeniami, wymieniać najlepsze praktyki i omawiać wdrażanie inicjatyw DEI. Wzięcie udziału w tym wydarzeniu daje możliwość wpływania na europejską politykę digitalizacji i przyczyniania się do jej rozwoju.

Więcej informacji:

Pillars of the Digitising European Industry initiative

 

Źródło: KPK

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza.