.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKomisja Europejska ogłasza konsultacje na temat tzw. Watch list ”Podrabianie i piractwo”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-01-25 09:44:03
ke, komisja europejska, piractwo, eksport, własność intelektualna, innowacje

Komisja uruchamia publiczne konsultacje, aby stworzyć pierwszą listę podróbek i piractwa. Celem tej listy są rynki poza granicami Unii Europejskiej, gdzie podróbki, piractwo i inne formy nadużycia własności intelektualnej są bardzo częstą praktyką. Inicjatywa jest częścią strategii Komisji Europejskiej ogłoszonej w komunikacie w 2017 „Własność intelektualna. Ochrona europejskiej wiedzy fachowej i czołowej pozycji Europy w dziedzinie innowacji”.

Oparta na informacjach od interesariuszy lista pomoże zwiększyć świadomość konsumentów, którzy mogą być konsumentami na tych rynkach i zachęcić operatorów oraz właścicieli, aby zaczęli walczyć z nadużyciami własności intelektualnej.

Komisja będzie także monitorować środki przedsięwzięte przez lokalne władze aby zmniejszyć dostępność dóbr i usług, które naruszają własność intelektualną w zidentyfikowanych rynkach.

Naruszanie własności intelektualnej to największa plaga europejskiego przemysłu, która hamuje inwestycje i zatrudnienie w przemysłach opartych na kreatywności i innowacji. Według Europejskiego Biura Własności Intelektualnej (EUIPO) i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, handel podróbkami wynosi około 5% całego rocznego importu UE, a więc około 85  bilionów Euro rocznie.

Wszelkie uwagi do publicznej konsultacji powinny być wysłane przed 31 marca 2018.

 

Więcej informacji

Publiczne konsultacje

Pełny tekst konsultacji

 

Opracowanie

Stowarzyszanie Europa Kujaw i Pomorza