.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKlastry wspierają MŚP – nowy konkurs INNOSUP w Horyzoncie 2020

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-03-08 16:10:08
innosup, ue, claster, klaster, klastry, konkurs, cluster facilitated projects for new industrial value chains, mśp

Ideą konkursu INNOSUP-01-2018-2020: Cluster facilitated projects for new industrial value chains jest tworzenie przez klastry międzynarodowych konsorcjów, które w ramach przemysłowych łańcuchów wartości w UE świadczą usługi na rzecz małych i średnich firm, aby umożliwić im rozwój oraz współpracę w danym sektorze.

Konkurs jest podzielony na 2 etapy: pierwszy etap trwa do 12 kwietnia br. , a drugi do 13 września 2018 r .

Wartość projektu: 2,5-5 mln euro.

Poziom dofinansowania: 70%. Konkurs typu IA.

Klastry łączą właśnie różne narzędzia, zasoby i instrumenty w cały ekosystem wspierający rozwój przedsiębiorczości. Wymaga to współpracy różnych podmiotów działających w obszarze innowacji, w tym dużych przedsiębiorstw i MŚP, które będą wspierać rozwój przemysłu w Europie. Celem jest również wspieranie nowych, wschodzących branż przemysłowych, które zapewnią wzrost i zatrudnienie w przyszłości.

Projekty te powinny koncentrować się na integracji oraz wspieraniu MŚP we współpracy z innymi podmiotami innowacyjnymi w zakresie rozwiązywania konkretnych problemów czy wyzwań. Oferowane są usługi takie jak: opieka mentorska, coaching, innowacje, bony na pomoc techniczną, vouchery na rozwój technologii, wsparcie start-upów itp.

Co najmniej 75% całkowitego budżetu, które otrzymuje konsorcjum musi być przyznane bezpośrednio innowacyjnym MŚP w postaci albo udziału jako partnera konsorcjum albo otrzymującego wsparcie jako strona trzecia – finansowanie kaskadowe.

Konkurs jest wspierany przez Europejską Platformę Współpracy Klastrowej, która oferuje szereg nowoczesnych narzędzi mających na celu wsparcie i rozwój klastrów, a także możliwość znalezienia partnerów do konsorcjum.

 

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza